Hokej. Pierwszy ligowy gol Wojtka Wolskiego. Sanok - Oświęcim 6-0

mawa
Wojtek Wolski
Wojtek Wolski Tomasz Sowa
Dopiero w szóstym meczu w Polskiej Lidze Hokejowej bramkę zdobył Wojtek Wolski, hokeista z NHL. Jego trafienie było jednym z sześciu, jakie zespół z Sanoka zaaplikował Unii Oświęcim.

Pozyskany na czas lokautu w NHL hokeista Washington Capitals wcześniej trafiał już w sparingach i Pucharze Kontynentalnym; w lidze - nim zdobył gola (wyłuskał krążek spod parkanów Michala Fikrta i wrzucił "gumę" pod poprzeczkę) - zdążył uzbierać trzy asysty.

Na Unię mistrz i lider długo nie mógł znaleźć sposobu. Trafił dopiero, na 44 sekundy przed syreną kończącą I tercję, Martin Vozdecky, wykorzystując sytuację sam na sam.
Miejscowi przypieczętowali wynik w II tercji, głównie dzięki znakomitej grze czesko-słowackiego drugiego ataku, który zdobył trzy bramki. Tyle samo punktów uzbierał Wolski.

A Unia? Miała kilka okazji, ale świetnie spisywał się Przemysław Odrobny. Oświęcimianie pod koniec I tercji, jeszcze przy stanie 0-0, stracili Jarosława Różańskiego, któremu po strzale jednego z partnerów krążek wybił dwa zęby.

CIARKO PBS BANK SANOK - AKSAM UNIA OŚWIĘCIM 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)

1-0 Vozdecky - Vitek - Dronia (19:16), 2-0 Mojzis - Dronia - Wolski (28:20, 5/4), 3-0 Bartos - Vitek - Vozdecky (30:59), 4-0 Vitek - Bartos - Vozdecky (37:01), 5-0 Wolski - Bartos - Mojzis (41:25, 5/4), 6-0 Kotaska - Wolski (54:28).

Ciarko PBS Bank: Odrobny - Mojzis, Dronia; Kotaska (2), Wajda; Kubat, Rąpała oraz Pociecha - Wolski, Zapała, Kolusz; Vozdecky, Bartos, Vitek; Gruszka, Dziubiński, Malasiński; Radwański, Biały, Strzyżowski (2) oraz Mermer. Trener Stefan MIKES.

Aksam Unia: Fikrt - Gabryś, Nikołow; Prokopczik, Piekarski (2); Połącarz (2), Kasperczyk Żogała, Skrzypkowski (2) - Chomko, Różański, Rzeszutko (2); Jakubik, Tabacek (2), Wojtarowicz; Jaros, Adamus, Łucznikow; Modrzejewski, Jurczak, Kwadrans. Trener Tomasz PIĄTEK.

Sędziowali Sebastian Molenda oraz Jacek Bernacki i Leszek Kubiszewski (wszyscy Sosnowiec). Kary: 6 (2 techniczne) - 10 minut. Widzów 2000.