Hokej, Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok pokonało po dogrywce zespół Comarch Cracovii

Tomasz Sowa
Po niesamowitym meczu zespół Ciarko STS Sanok pokonał na wyjeździe Comarch Cracovię - konieczna była dogrywka.

Sanoczanie znakomicie zaczęli mecz w Krakowie, bo już w 30. sekundzie wynik otworzył Eetu Elo. W pierwszej tercji więcej bramek już nie padło, więc zespół Ciarko STS zakończył pierwszą odsłonę w minimalnym prowadzeniem. Potem jednak do głosu doszła Cracovia i w drugiej kwarcie w przeciągu 7 minut strzeliła aż trzy gole, a sanoczanie tym razem nie odpowiedzieli żadnym.

Bardzo ciekawa była trzecia kwarta, w której padły cztery gole. Najpierw starty próbował odrobić zespół z Sanoka, ale na gola Witana odpowiedział Goodwin i przewaga Cracovii ponownie wydawała się bezpieczna. Ciarko STS zdołało jednak wyprowadzić jeszcze dwa ciosy w postaci goli Łyko i Kameneu. To oznaczało, że będzie dogrywka. Takiej szansy zespół z Sanoka już nie wypuścił - decydującego gola zdobył Elo.

Comarch Cracovia - Ciarko STS Sanok 4:5

Tercje: 0:1, 3:0, 1:3, 0:1d.

Bramki: 0:1 Elo 1 (asysty: Piippo, Sihvonen), 1:1 Nemec 22, 2:1 Nejezchleb 27-w osłabieniu, 3:1 Csamango 29-w przewadze (Nemec, Saur), 3:2 Witan 45 (Strzyżowski, Rąpała), 4:2 Goodwin 47 (Franek, Gutwald), 4:3 Łyko 51 (Strzyżowski, Rąpała), 4:4 Kameneu 53 (Strzyżowski, Witan), 4:5 Elo 65 (Piippo).

Ciarko STS: Spesny - Olearczyk, Rąpała, Strzyżowski, Wilusz, Skokan - Kameneu, Piippo, Elo, Viikila, Sihvonen - Demkowicz, Florczak, Bukowski, Witan, Filipek - Łyka, Gnida, Dobosz. Trener Marek Ziętara.

Kary: 8-14. Strzały: 55-27.