Hokej. Trener z Czech lub Słowacji zdecyduje o kolejnych...

  Hokej. Trener z Czech lub Słowacji zdecyduje o kolejnych wzmocnieniach

  Waldemar Mazgaj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Kibice w oczekiwaniu na start sezonu interesują się doniesieniami kadrowymi.

  Kibice w oczekiwaniu na start sezonu interesują się doniesieniami kadrowymi. ©Tomek Sowa

  Sanocki mistrz Polski ma już do gry 20 zawodników, a 21. jest w drodze. Teraz kluczowe jest pozyskanie trenera, którym będzie Czech lub Słowak.
  Kibice w oczekiwaniu na start sezonu interesują się doniesieniami kadrowymi.

  Kibice w oczekiwaniu na start sezonu interesują się doniesieniami kadrowymi. ©Tomek Sowa

  CIARKO PBS BANK SANOK NA SEZON 2012/13

  CIARKO PBS BANK SANOK NA SEZON 2012/13


  BRAMKARZE: Odrobny (2 lata umowy), Kachniarz (1 rok) * wraca: Skrabalak (SMS Sosnowiec), odchodzi: Maza (koniec kontraktu, prawdopodobnie GKS Katowice).

  OBROŃCY: Bułanowski, Dronia, Gurican, Kotaska, Kubat, Mojzis i Rąpała (1 rok) * dochodzi: Wajda (ostatnio Cracovia, min. 1 rok) * odchodzą: Maciejewski i Skrzypkowski (koniec wypożyczenia ze Stoczniowca Gdańsk).

  NAPASTNICY: Biały, Dziubiński, Kolusz, Malasiński, Mermer, Milan, Radwański, Strzyżowski, Vitek i Zapała (1 rok) * czekają: Krzak (propozycja), Vozdecky (uzgodniony nowy kontrakt, ale zastanawia się nad propozycją z zagranicy), Wilusz (koniec kontraktu), Gruszka (koniec wypożyczenia).

  TRENER: vacat * odchodzi: Ziętara (koniec kontraktu).  - Trwają rozmowy i podejmiemy decyzję w najbliższych dniach. To zbyt ważna sprawa, nie można się pomylić, ani też za bardzo zwlekać - tłumaczy Piotr Krysiak, prezes Ciarko PBS Banku.

  Mistrz ma już podpisane, albo uzgodnione kontrakty z dwójką bramkarzy (trzecim będzie któryś z młodych wychowanków), ósemką obrońców i dziesiątką napastników.

  - Jeszcze szukamy kogoś do ataku, ale to trener już będzie sobie szukał - dodaje Krysiak.

  Prowadzone są jeszcze rozmowy z Mateuszem Rompkowskim z JKH GKS-u Jastrzębie, 26-letnim byłym graczem Stoczniowca Gdańsk oraz reprezentacji.

  W kręgu zainteresowań pozostaje też Miroslav Zatko, ostatnio występujący w Unii, który rozwiązał kontrakt z oświęcimskim klubem. Starający się o polski paszport 28-letni Słowak już grał w Sanoku w sezonie 2006/07.

  - Ósemkę dobrych zawodników już mamy. Jest spokój - dodaje Krysiak.

  Dziś za to Martin Vozdecky ma podjąć decyzję, czy zostanie w Sanoku, czy przyjmie inną propozycję.

  - Nie będzie to łatwe - przyznał Czech. Nieoficjalnie wiadomo, że ma propozycję z Sokoła Kijów, mistrza sezonu zasadniczego ukraińskiej ekstraligi.

  - Naszą ofertę już wstępnie zaakceptował, więc jak nie zdecyduje się na wyjazd, to będzie grał w Sanoku - tłumaczy prezes, który poinformował, że "Vozdo" jest właśnie w drodze do Sanoka i jeszcze przed wieczoram mają się spotkać.
  Krysiak w weekend nie rozmawiał z Dariuszem Gruszką, który był na zgrupowaniu kadry, ale nie pojechał do Budapesztu na dwumecz z Węgrami.

  - Selekcjoner dał mi wolne, widocznie uznał, że nie pasuję mu do koncepcji. Wydaje mi się, że mój udział w mistrzostwach jest wykluczony, choć trener powiedział żebym był pod parą - tłumaczy Gruszka, który cierpliwie czeka na telefon z Sanoka. - Na razie nikt się nie odzywał, sam już dwa razy dzwoniłem. W razie czego mam kilka innych propozycji z Polski - dodaje wychowanek Podhala.

  - Sprawa się toczy - odpowiada tylko Krysiak.

  Co raz bliższy decyzji o pozostaniu w Sanoku jest za to Sławomir Krzak.

  - Dzielą nas już tylko drobne szczegóły - mówi hokeista.

  - Chcielibyśmy, żeby atak zyskał na jakości - przekonuje Krysiak.

  - W maju będą wybory na prezesa PZHL, nie tylko my liczymy, że limit obcokrajowców zostanie zwiększony, potrzebujemy dobrych hokeistów na rynku, bo u nas jest z tym bardzo biednie. Skoro jesteśmy w Unii Europejskiej i stolarz czy lekarz mogą bez przeszkód pracować za granicą, to dlaczego sportowcom narzuca się takie ciasne limity - kończy prezes Ciarko PBS Banku, którego uważa się za jednego z głównych kandydatów do nowych władz PZHL.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo