Hokej. Treningowy mecz w Sanoku dla reprezentacji Polski

Sebastian Królicki
Maciej Mermer (żółta koszulka) grał w ataku reprezentacji Polski.
Maciej Mermer (żółta koszulka) grał w ataku reprezentacji Polski. TOMASZ SOWA
Reprezentacja Polski wygrała 9-3 sparingowe spotkanie z Ciarko KH Sanok. - To był zwykła gierka treningowa, wynik nie był ważny, próbowaliśmy różnych wariantów - mówił sanoczanin Maciej Mermer który zagrał w czwartym ataku kadry.

Warto odnotować, że cała trzecią tercję reprezentacja grał w przewadze 5 na 4. Ostatniego gola sanoczanie zdobyli do pustej gdyż trener Wiktor Pysz próbował wariantu z przewagą grając bez bramkarza.

W sanockiej bramce stało trzech bramkarzy którzy rozegrali po jednej tercji, Łukasz Janiec, Tomasz Lisowski i Wojciech Rocki. Lisowski po kilkuletniej przerwie wrócił do treningów i zaprezentował się przyzwoicie. Każdy z bramkarzy puścił po trzy gole w tercji.

W kadrze mecz rozpoczął Przemysław Odrobny, zmienił go po tercji Michał Plaskiewicz a na ostatnia odsłonę ponownie wszedł Odrobny.

Gościnnie w ekipie gospodarzy zagrali kadrowicze - obrońca Łukasz Kulik i napastnik Tobiasz Bernat.

Testowany w Ciarko KH jest słowacki obrońca Juraj Liska, 24-letni obrońca z Extraligowej Dukli Trencin.

- Jeszcze się będziemy mu przyglądać, nie podjęliśmy decyzji - mówił po meczu sternik sanockiego klubu, Piotr Krysiak.

W piątek o godzinie 18:00 reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkanie z Ciarko KH Sanok. Bilety w cenie 10 zł i 8 zł.

Sanoczanie będą wzmocnieni testowanymi zawodnikami z zagranicy.

Przypomnijmy, że odwołany został dwumecz z Ukrainą gdyż wczoraj Ukraińcy powiadomili PZHL że przez chorobę nie mogą zjawić się w Sanoku.