Hokej. UKS Niedźwiadki Sanok i UKH Dębica z jednej lidze! 1 liga i Centralna Liga Juniorów zostały połączone

mawa
Niedźwiadki Sanok w poprzednim sezonie wywalczyły medale w obu kategoriach juniorskich. Fot. Tomasz Sowa
1 polska liga hokeja na lodzie została połączona z Centralną Ligą Juniorów. W sezonie 2019/2020 na zapleczu PHL zobaczymy 14 zespołów w tym drużyny UKH Dębica i UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

Poznaliśmy terminarz i regulamin rozgrywek. Nową ekipą na hokejowej mapie jest ŁKH Łódź. Sanok na polskie tafle wraca pod szyldem UKS Niedźwiadki MOSiR. Po dwóch sezonach gry Ciarko KH 58 Sanok w słowackiej 2 lidze ten format w Sanoku się wyczerpał - brakowało przede wszystkim sponsorów.

W tych rozgrywkach skład będzie oparty na młodzieży, która w poprzednim sezonie wywalczyła mistrzostwo Polski juniorów. Z kolei UKH Dębica będzie miał nieco starszy skład i nie będzie rywalizował o mistrzostwo Polski juniorów.

Sezon zasadniczy potrwa do 26 stycznia. Drużyna, która zajmie w tabeli końcowej 1. miejsce po dwóch rundach, zostaje zwycięzcą 1 ligi oraz otrzyma nagrodę finansową w wysokości 30 tys. zł.

Następnie drużyny zgłoszone jako CLJ będą rywalizowały w trzech grupach po cztery drużyny od 31 stycznia. Z biorących udział w 1 lidze w dalszej części rozgrywek juniorów nie zagrają tylko UKH Dębica i SMS Toruń. Faza grupowa potrwa do 15 marca.

Później drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach: A, B, C, bezpośrednio awansują do finałów Mistrzostw Polski Juniorów i zostaną sklasyfikowane na miejscach 1, 2, 3 - wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach eliminacyjnych.

Pozostałe drużyny zostaną sklasyfikowane na miejscach: 4-12 wg średniej ilości zdobytych punktów w rozegranych meczach eliminacyjnych. W turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów (24-29.03.2020) rywalizować będzie 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.

TERMINARZ I RUNDY

7 września: UKH Dębica – Unia Oświęcim, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – Naprzód Janów,
8 września: Dębica – Janów, Sanok – Oświęcim,
14 września: Polonia Bytom – Sanok, Zagłębie Sosnowiec – Dębica,
15 września: Sosnowiec – Sanok, Bytom – Dębica,
21 września: Dębica – MOSM Tychy, Sanok – JKH GKS II Jastrzębie,
22 września: Dębica – Jastrzębie II, Sanok – Tychy,
28 września: Stoczniowiec Gdańsk – Sanok, Sokoły Toruń – Dębica,
29 września: Sokoły Toruń – Sanok, Gdańsk – Dębica,