Hokej. Zagłębie Sosnowiec - Ciarko PBS Bank 2-3. Sanoczanom wystarczyła dobra tercja

mawa
Tomek Sowa
Sanoccy hokeiści wygrali 14. mecz w sezonie. Dzięki dobrej grze w III tercji pokonali 3-2 Zagłębie.

W Sosnowcu po dwóch tercjach pachniało sensacją. Świetny mecz rozgrywał w tym okresie Tomasz Dzwonek, który obronił niezliczoną liczbę strzałów graczy Ciarko PBS Banku.

Kluczowy dla losów meczu był początek III tercji, gdy na ławkę kar dwa razy powędrował Jarosław Kuc, a sanoczanie łatwo wykorzystali przewagi.

Zwycięską bramkę zdobył Krzysztof Zapała dobijając strzał Marcina Kolusza, który Dzwonek pechowo odbił parkanem.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CIARKO PBS BANK SANOK 2-3 (2-0, 0-0, 0-3)

1-0 Cychowski - Bernat - Voznik (9), 2-0 Zachariasz - Majoch - Kulik (17), 1-2 Vitek - Dronia (43, 5/4); 2-2 Mojzis - Zapała - Vitek (44, 5/4), 2-3 Zapała - Kolusz - Vitek (56).

Zagłębie: Dzwonek - Cychowski (2), Działo; Kuc (4), Duszak; Jaskólski, Kulik; Kołodziej, Kurz - Bernat, Voznik, Szewczyk; M. Kozłowski, T. Kozłowski, Dołęga; Białek, Zachariasz, Majoch; Baca, Twardy (2), Stehlik. Trener Krzysztof PODSIADŁO.

Ciarko PBS: Odrobny - Mojzis, Dronia; Kotaska, Wajda; Kubat, Rąpała; Pociecha, Bułanowski - Malasiński, Zapała (2), Kolusz; Vozdecky, Bartos, Vitek; Gruszka, Dziubiński, Strzyżowski; Mermer, Krzak, Biały. Trener Milan STAS.

Sędziował Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 8 - 2 minuty. Widzów 600.