Hokejowe MŚ: Kanada demoluje Szwecję, pewna wygrana Rosjan

Andrzej Stanowski
Na hokejowych mistrzostwach świata w serii wieczornej Kanada zdeklasowała Szwecję 6:0, a Rosja pewnie wygrała z Niemcami 4:1.

Kanadyjczycy rozpoczęli mecz ze Szwedami w ogromnym tempie. Atakowali non-stop, ale długo nie mogli pokonać szwedzkiego bramkarza. Dopiero na 81 sekund przed zakończeniem tercji w ekwilibrystyczny sposób Mark Scheiffele zmienił lot krążka po strzale obrońcy Ryana O`Reillyego.

Świetna w wykonaniu Kanada była druga odsłona, trzecią i czwartą bramkę zdobyli w odstępie 11 sekund.

W trzeciej tercji mieliśmy niespotykaną sytuację. Dwóch graczy Kanady powędrowało na ławkę kar. Szwedzi ściągnęli bramkarza i przez blisko dwie minuty atakowali w szóstkę trójkę graczy Kanady, ci jednak świetnie się bronili i gola nie stracili.

Potem zespół „Klonowego Liścia” jeszcze dwukrotnie trafiał do szwedzkiej bramki i wygrał spotkanie 6:0. To nokaut!

Rosja była zdecydowanym faworytem w meczu z Niemcami. Ale to rywale w 5 min objęli prowadzenie. Gospodarze rozkręcili się dopiero w drugiej tercji, w której zdobyli trzy gole, dwa zdobył lider klasyfikacji kanadyjskiej Wadim Szipaczow, ma już na swoim koncie 5 goli i 11 asyst.

W ostatniej odsłonie swojego pierwszego gola w tych mistrzostwach strzelił Aleksandr Owieczkin. 4:1 dla Rosjan, ale brawa należą się też Niemcom za dzielną postawę.

Zestawienie par półfinałowych: Rosja – Finlandia, Kanada – USA. Mecze w sobotę.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Hokejowe MŚ: Kanada demoluje Szwecję, pewna wygrana Rosjan - Gazeta Krakowska