Hołub ze złotem, Linkiewicz ma medal numer 500

Paweł Hochstim
TajpejZaktualizowano
Małgorzata Hołub wyjedzie z Tajpej z minimum jednym złotym medalem
Małgorzata Hołub wyjedzie z Tajpej z minimum jednym złotym medalem Paweł Hochstim
Małgorzata Hołub wygrała bieg na 400 metrów podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Kilkanaście minut wcześniej w biegu na 400 metrów przez płotki drugie miejsce zajęła Joanna Linkiewicz i przeszła do historii sportu akademickiego, bo był to pięćsetny medal biało-czerwonych na uniwersjadach.

Hołub pewnie wygrała finał 400 metrów, uzyskując czas 51,76 sek. Szóste miejsce w tym samym biegu zajęła inna członkini naszej wspaniałej sztafety, Iga Baumgart.

Kilkanaście minut wcześniej na stadionie lekkoatletycznym srebro w biegu na 400 metrów przez płotki zdobyła Joanna Linkiewicz. Był to pięćsetny medal polskich sportowców w historii startów na uniwersjadach. Linkiewicz uzyskała czas 55,90 sek. i do złotej medalistki, Włoszki Ayomido Folorunso straciła 0,27 sek.

W tym samym biegu finałowym wystartowała także inna polska biegaczka Aleksandra Gaworska, ale przybiegła do mety na czwartej pozycji.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Materiał oryginalny: Hołub ze złotem, Linkiewicz ma medal numer 500 - Dziennik Łódzki