Honor na agrafce. Sanok znów czwarty

mawa
Tomasz Sowa
Najemnicy Ciarko PBS Banku potwierdzili, że za nic mają takie słowa jak walka do końca czy gra o honor. Mimo deklaracji walki o brąz praktycznie oddali medal Podhalu Nowy Targ.

Sanoczanie na trzeci medal w historii klubu znów muszą poczekać. Po dwóch "złotach" w 2012 i 2014 roku mieli szansę na brązowy krążek tym razem, ale podobnie jak w 2013 roku oddali ten "krążek" praktycznie bez walki. Przypomnijmy, że to już czwarta przegrana rywalizacja o brąz przez hokeistów z Sanoka; poprzednio okazywali się gorsi od rywali w małym finale w 1997, 2000 i 2013 roku.

Przez dwie tercje goście, którzy zapowiadali bardziej odpowiedzialną grę niż we wtorkowym meczu przegranym 4:5 po dogrywce, tylko statystowali nowotarżanom. W szeregach "Szarotkek" ozdrowieli nawet Dariusz Gruszka czy Jani Haverinen, którzy mieli nie grać już do końca roku.

Już w 4. minucie Filip Wielkiewicz był faulowany w sytuacji sam na sam przez Rafała Dutkę i arbiter podyktował karnego dla Podhala; Brayan Pitton obronił jednak uderzenie z bekhendu.

Chwilę później Krystian Dziubiński urządził sobie rajd między obrońcami Ciarko i jeszcze zdołał trącić krążek przed bramkarzem, którego wręcz ośmieszył. Do końca drugiej odsłony goście praktycznie nie istnieli na tafli, stracili jeszcze cztery bramki.

Przy wyniku 6:1 w okolice tafli już przyniesiono brązowe medale. Podhalanie stanęli na tafli, jakby już miała odbywać się dekoracja, a tymczasem w odstępie pięciu minut sanoczanie zdobyli trzy bramki i były jeszcze emocje.

Gdy na 221 sekund przed końcem Bogusław Rąpała zmnniejszył rozmiary przegranej na 4:6 a za chwilę jeszcze Wielkiewicz powędrował na podwójną karę kibice z Sanoka jeszcze zwietrzyli szansę. Brakło jednak skuteczności, m.in. słupek Mateusza Wilusza.

Brązowe medale zasłużenie zawisły na szyjach "Szarotek".

Podhale Nowy Targ - Ciarko PBS Bank Sanok 6:4

Tercje: 2:0, 3:0, 1:4.

W play-off (do 2 wygranych): 2-0.

Bramki: 1:0 Dziubiński 5 w przewadze (asysta: Sulka i Haverinen), 2:0 Dziubiński 18 (Różański i Gruszka), 3:0 Damian Kapica 22 (Bryniczka i Wielkiewicz), 4:0 Dziubiński 26 w przewadze (Różański i Gruszka), 5:0 Bryniczka 29 w przewadze (Wielkiewicz i Kapica), 5:1 Sinagl 42 (Vozdecky i Klemientjew), 6:1 Wronka 47 (Omieljanienko i Michalski), 6:2 Turon 52 (Pietrus i Danton), 6:3 Williams 54 (Turon i Pietrus), 6:4 Rąpała 57 (Biały i Wilusz).

Podhale: Raszka - Haverinen, Sulka; Jaśkiewicz, Lucka; Mrugała, Imrich oraz Wojdyła - Różański, Dziubiński, Gruszka; Wielkiewicz, Bryniczka, Damian Kapica; Omieljanienko, Wronka, Michalski; Zarotyński, Daniel Kapica, Olchawski. Trener Marek Ziętara.

Ciarko PBS: Pitton - Dutka, Rąpała; Zatko, Klemientjew; Turon, Williams; H. Demkowicz, Dolny - Endal, Pietrus, Biały; Sinagl, Zapała, Vozdecky; Hogg, Cichy, Danton; Bielec, Wilusz, R. Ćwikła. Trener Marcin Ćwikła.

Sędziowali Baca (Oświęcim) i Breske (Jastrzębie-Zdrój). Kary: 12 - 34 (10 Sinagl) minuty. Widzów 3500.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland