NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Hortex atakuje Hortino

  Hortex atakuje Hortino

  si

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  WARSZAWA. LEŻAJSK. Na wniosek Hortexu Urząd Patentowy unieważnił przedwczoraj rejestrację znaku towarowego Hortino. Warszawskie media podały, że decyzja urzędu oznacza zaprzestanie produkcji w leżajskim zakładzie. - To nieprawda, nasza firma pracuje normalnie - uspokaja Stanisław Cholewiak, prezes Hortino.

  STANISŁAW CHOLEWIAK, prezes Hortino: - Do ataków Hortexu podchodzimy spokojnie. Czekamy na pisemne uzasadnienie decyzji Urzędu Patentowego, które powinno nadejść w ciągu dwóch miesięcy. Potem odwołamy się do NSA. Zakład trzyma się mocno i to jest najważniejsze dla kilkuset pracowników oraz wielu tysięcy plantatorów owoców i warzyw w regionie. Z Hortexem chcemy konkurować w sklepach, a nie w salach sądowych.  Spółka pracownicza w 2000 roku kupiła zakład w Leżajsku od Hortexu i terminowo spłaca zań raty.
  Ten sam Urząd Patentowy trzy lata temu zatwierdził znak i nazwę Hortino, choć nie była to prosta procedura. Ponadto w kraju funkcjonuje kilkanaście firm, które posiadają nazwę bardziej zbliżoną do Hortexu niż Hortino. - Warszawski holding atakuje nas, gdyż mocno trzymamy się na rynku i stanowimy konkurencję - twierdzą leżajszczanie.
  Orzeczenie Urzędu Patentowego ogłoszono tuż przed mającą się odbyć rozprawą w sądzie w Bielsku-Białej. Hortex oskarżył Hortino o podróbkę nazwy i logo firmy. Jednak wczoraj rozprawa nie odbyła się. Odroczono ją do sierpnia.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo