Sokół notuje porażkę

Maciej Wajer
W pierwszym meczu drugiej rundy kościerski Sokół przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski różnicą 5 bramek.

W pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn, kościerski Sokół przegrał z MKS Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 25:21. Początek spotkania nie zwiastował porażki kościerskiego zespołu.

Gospodarze w pierwszych minutach grali bardzo dobrze o czym świadczy wynik 4:1, który widniał na tablicy wyników po 10 minutach gry. W tym miejscy należy zwrócić uwagę, że był to m.in. efekt bardzo dobrze funkcjonującej defensywy kościerskiego zespołu.

Sytuacja zaczęła się zmieniać od 20 minuty. Wówczas przyjezdni doprowadzili do wyrównania 7:7. Okazało się, że w kolejnych minutach goście z Piotrkowa Trybunalskiego potrafili powiększyć swój stan posiadania. Ostatecznie na przerwę Sokół schodził z dorobkiem dziewięciu bramek, natomiast goście mieli na swoim koncie o dwa oczka więcej.

Na początku drugiej odsłony jeszcze bardziej zaczęła się zarysowywać przewaga szczypiornistów z południowej części kraju. Po upływie pięciu minut goście prowadzili już różnicą pięciu trafień. Od tego momentu wydaje się, że zawodnicy Andrzeja Gryczki, przestali wierzyć, że zmiana wyniku jest jeszcze możliwa. Kościerskiemu zespołowi do końca meczu nie udało się już nawiązać równorzędnej walki, a przeciwnicy jedynie kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie przyjezdni pokonali kościerską drużynę 25:20.
W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, Sokół zagra wyjazdowe spotkanie z Warszawianką Warszawa.