Hubert Hurkacz rozpoczął turniej w Rzymie od zwycięstwa w meczu deblowym

Krzysztof Kawa
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Karolina Misztal
Hubert Hurkacz znakomicie rozpoczął zmagania w turnieju ATP 1000 w Rzymie. Grając w poniedziałek w parze z Bułgarem Grigorem Dimitrowem pokonali duet Ivan Dodig (Chorwacja) - Austin Krajicek (USA) i są już w drugiej rundzie.

Dodig i Krajicek wygrali pierwszego seta 6:2, przełamując rywali przy serwisie Dimitrowa na 2:1, a następnie przy podaniu Hurkacza na 4:1. Polsko-bułgarska nie była w stanie odmienić losów tej części meczu, którą zakończył as serwisowy Chorwata.

W drugim secie walka była bardziej zacięta: 1:1, 2:2, 3:3, 4:4 i Hurkacz z Dimitrowem objęli prowadzenie 5:4. Serwował jednak Krajicek i nie pozwolił na przełamanie. 5:5 i gra toczyła się dalej. Przy stanie 6:6 doszło do tie-breaka, w którym duet z wrocławianinem w składzie zaraz na początku objął prowadzenie i już nie wypuścił tej szansy z rąk (7-5). Trzeci set stanowił super tie-break, który Hurkacz i Dimitrow wygrali 10-6, a całe spotkanie 2:6, 7:6(5), 10-6. Teraz zagrają w 1/8 finału.

W rywalizacji singlistów Hurkacz rozpocznie turniej w Rzymie od wtorkowego pojedynku pierwszej rundy z Belgiem Davidem Goffinem. W opublikowanym w poniedziałek najnowszym rankingu ATP Polak zanotował awans o dwie pozycje, na dwunaste miejsce. Liderem wciąż jest Serb Novak Djoković przed Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.

W poniedziałek mecz deblowy czeka jeszcze Alicję Rosolską. Polska przystąpi do spotkania ćwierćfinałowego turnieju WTA w Rzymie w parze z Erin Routliffe, mierząc się z duetem Lucie Hradecka - Sania Mirza. Początek meczu ok. godz. 19.