Huta Stalowa Wola z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży

ape
archiwum HSW
Udostępnij:
Po raz pierwszy od kilku lat Huta Stalowa Wola zanotowała bardzo dobre wyniki ze sprzedaży za 10 miesięcy 2017 roku. Wypracowała zysk ze sprzedaży.

Spółka za 10 miesięcy 2017 roku wypracowała narastająco zysk ze sprzedaży w wysokości 4,8 mln złotych wobec planowanej straty 30,9 mln złotych. Wynik ze sprzedaży w tym samym okresie 2016 roku wyniósł -64 mln złotych.
Prognoza na 2017 wskazywała, że firma powinna spodziewać się wielomilionowych strat. Rozpoczęty w ubiegłym roku program naprawczy daje efekty, czego skutkiem jest osiągnięty pozytywny wynik finansowy.

Nie tylko wdrożenie programu naprawczego i ograniczenie strat finansowych, ale przede wszystkim sprawna realizacja i wywiązanie się Spółki w całości ze zobowiązań wynikających z umów na dostawy sprzętu artyleryjskiego do polskiej armii miały wpływ na osiągnięcie tak dobrych wyników przez Hutę Stalowa Wola.

– Planowaliśmy, że w tym roku uda nam się rozliczyć wieloletnie zaległości i w kolejnych latach na zawsze pożegnać stratę finansową. Udało nam się to sprawniej przeprowadzić niż planowaliśmy – podkreśla Bernard Cichocki, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Spółka wypracowała narastająco za 10 miesięcy w 2017 roku zysk na podstawowej działalności operacyjnej. Wynik z 2017 r. jest większy od wyniku z roku 2016 (- 63 mln złotych) o 65,3 mln złotych i wyniósł 2220 tyś złotych.
Spółka planuje na koniec roku osiągnąć zysk netto przynajmniej na poziomie przekraczającym 7 mln złotych.

Średnie wynagrodzenie w okresie ostatniego roku wzrosło o ponad 20 %. Wszyscy pracownicy otrzymali jednorazową premię uznaniową w wysokości 1200 złotych.

Prezes Zarządu Bernard Cichocki przypomina, że wdrożenie programu naprawczego było koniecznością.

– W ostatnim roku w Spółce dokonano wielu zmian. Wdrożono nowe rozwiązania w zakresie zarządzania, delegowania uprawnień i odpowiedzialności, rozliczania z efektów pracy, stosowania i obowiązywania procedur, jakości dokumentacji pracowniczej, a także przejrzystą politykę zatrudnienia. Nie obyło się bez tych najtrudniejszych decyzji personalnych. Prezes podkreśla, że w ostatnim roku spółka odnotowała największą dynamikę przychodów ze sprzedaży, która wynosiła 233, 79 %. Warto również podkreślić, że zgodnie z bieżącą prognozą przychody netto ze sprzedaży przekroczą znacznie 400 mln.

Huta Stalowa Wola S.A. zabezpieczyła też tereny pod przyszły rozwój, zakupiła bowiem 3 działki sąsiadujące z terenami Spółki. Łączna powierzchnia nieruchomości to prawie 8 ha. Tym samym odwraca się trend wieloletniej wyprzedaży gruntów panujący w firmie przez ostatnie lata. Działki te wykorzystane zostaną do wsparcia działalności produkcyjnej. Zakupione tereny mają zabezpieczyć możliwości rozwoju infrastruktury produkcyjnej i serwisowej Huty Stalowa Wola SA. Spółka planuje na działkach m.in.: budowę centrum produkcyjno-serwisowego pod projekty Homar i Wisła. Wzdłuż linii zakupionych działek powstanie tor prób dla sprzętu w etapie badań zdawczo-odbiorczych.

W bieżącym roku Spółka rozpoczęła projekt inwestycyjny. Kosztem około 40 mln zł Huta Stalowa Wola S.A. buduje halę produkcyjną, w której zamontowane będą m.in. wielkogabarytowa obrabiarka, automaty spawalnicze oraz nowoczesna komora do badań RTG. Inwestycje w infrastrukturę ułatwią efektywne przeniesienie z Korei Płd. do zakładu w Polsce technologii produkcji podwozi do haubic samobieżnych KRAB.

– Planowaliśmy, że w tym roku uda nam się rozliczyć wieloletnie zaległości i w kolejnych latach na zawsze pożegnać stratę finansową, ale dziś mogę z radością powiedzieć, że udało nam się przeprowadzić zmiany sprawniej niż planowaliśmy – komentuje dobre wyniki finansowe Prezes Cichocki. – Chciałbym podziękować pracownikom, naszym partnerom oraz tym wszystkim, którzy byli nam życzliwi, za wkład, zaangażowanie i pomoc – dodaje.


zobacz też: Kongres 590 w G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie