Hutnik Kraków. Remis z Resovią i wygrana z Jutrzenką Giebułtów [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Sparing Hutnik - Resovia
Sparing Hutnik - Resovia Anna Kaczmarz
Piłka nożna. W sparingowych meczach, rozegranych w Nowej Hucie, III-ligowy Hutnik Kraków zremisował z II-ligową Resovią 0:0 i wygrał z III-ligową Jutrzenką Giebułtów 2:1.

Były to drugi i trzeci sprawdzian zespołu z Suchych Stawów podczas przygotowań do nowego sezonu. W pierwszym, rozegranym w środę 10 lipca, Hutnik wygrał - także na własnym obiekcie - z II-ligowym Zniczem Pruszków 1:0.

Sparing z Resovią toczył się w szybkim tempie i stał na dobrym poziomie. Sporo było pomysłowych akcji, nie brakowało zaciętej walki o piłkę.

W pierwszej połowie spotkania groźniejsze ataki przeprowadzali rzeszowianie, którzy jednak nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Mateusza Zająca. Bramkarz gospodarzy m.in. sparował na róg piłkę po "główce" Serhija Krykuna, w poprzednim sezonie występującego w barwach Garbarni Kraków.

Po przerwie role się odwróciły, aktywniejsi byli krakowianie. Okazje do uzyskania prowadzenia mieli Kamil Sobala, Dawid Linca (obaj strzelili nad poprzeczkę) i Patryk Matysek (jego uderzenie obronił golkiper). W 68 minucie Sobala zobaczył drugą żółtą kartkę, ale za zgodą obu trenerów gospodarze nadal mogli grać w pełnym składzie (winowajcę zastąpił Mateusz Reczulski).

W drugim meczu jego wynik został ustalony do przerwy. Hutnicy szybko objęli prowadzenie po trafieniu Filipa Handzlika. Goście wyrównali po akcji lewą stroną boiska i strzale z kilku metrów. Odpowiedzią dla nich był gol wślizgiem Tomasza Jaklika. Przy obu bramkach gospodarzy asystował Konrad Gruszkowski.

Po zmianie stron swe szanse otrzymali m.in. dwaj testowani zawodnicy - meksykański pomocnik Mauricio Moreno Ramirez i napastnik Adam Wojtyna, ale w nowym sezonie nie zasilą nowohuckiej drużyny.

W ekipie gości wystąpili m.in. byli zawodnicy Hutnika - Mikołaj Ogonowski, Jakub Ptak i Mateusz Sroka.

Kolejny sparingowy dwumecz Hutnik rozegra w środę 17 lipca. Na Suchych Stawach najpierw zmierzy się z Termalicą Bruk-Betem II Niecieczą (godz. 16), a potem z BKS Bochnia (godz. 18).

Hutnik - Resovia 0:0

Hutnik: Zając (68 Dul) - Janecki (68 Źródlewski), Sosna (68 Leśniak), Garzeł, Tetych - Sobala (68 Reczulski), Gamrot (68 Linca), Kołodziej (68 Drąg), Świątek, Pyciak - Matysek (68 Handzlik).

Hutnik - Jutrzenka Giebułtów 2:1 (2:1)

Bramki dla Hutnika: Handzlik 4, Jaklik 41.

Hutnik: Dul (46 Szewczyk) - Źródlewski, Jaklik, Leśniak (46 Cholewa), Antoniak - Gruszkowski, Drąg (46 Broda), Reczulski (65 Maciaś), Linca (46 Ramirez), Wątroba (65 Wąchała) - Handzlik (46 Wojtyna).

Wisła, Podhale i Cracovia na czele. Najdłuższe zwycięskie se...

Siedem krakowskich drużyn występowało w piłkarskiej ekstrakl...