I liga kobiet. AZS Mostostal Res-Drop pokonał rezerwy Wisły Kraków

Marcin Jastrzębski
Rzeszowianki (białe stroje) wysoko pokonały rywalki z Krakowa. Nz. Edyta Czerwona trafia kolejną "dwójkę". Marcin Jastrzębski
AZS wysoko pokonał rezerwy Wisły rewanżując się krakowiankom za porażkę w 1. kolejce. Efektowne zwycięstwo cieszy tym bardziej, że "akademiczki" wygrały zdecydowanie wyżej niż przegrały w Krakowie.

Pierwsze minuty były nerwowe, brakowało dokładności, spokoju w wyprowadzaniu ataków. Dopiero w 4. minucie wynik otworzyła Urszula Rosochacka.

Do końca pierwszej kwarty trwała zacięta walka, krakowianki były w kilku sytuacjach sprytniejsze, cwańsze. Później jednak rzeszowianki opuścił stres i grały swobodnie.

Rezerwom Wisły ciężko było przedrzeć się przez strefę obronną "akademiczek", a coraz lepiej pod koszem radziły sobie Rosochacka z Pauliną Miszczuk. Rzeszowianki powiększały przewagę, a krakowianki nie za bardzo miały czym odpowiedzieć, nie trafiały za linii 6 metrów, nie wychodziły im też akcje podkoszowe.

Świetne zawody rozegrała Edyta Czerwonka, głównie dzięki jej kreatywności Wisła została tak mocno wypunktowana w trzeciej i czwartej odsłonie.

"Trójki" Pauliny Nieć, Olgi Włodarz i Doroty Arodź odebrały chęć do gry przyjezdnym, które przyjechała do Rzeszowa w okrojonym składzie. Nie grała solidna rozgrywająca Agnieszka Kułaga (w pierwszym meczu zdobyła 22 punkty).

Rozkręciła się Paulina Miszczuk, skutecznie kończyła akcje nawet wtedy, gdy była w trudnych pozycjach.

- Nie liczyłyśmy, że będzie łatwo. Rzeszowianki wygrały przed wszystkim dobra grą w obronie - mówiła Aleksandra Ćwięk, zawodniczka Wisły.

AZS MOSTOSTAL RES-DROB RZESZÓW - WISŁA II MCARTHUR KRAKÓW 82:48 (16:13, 17:8, 21:13, 28:14)

AZS: Miszczuk 13 (8 zb.), Włodarz 16 (4x3, 6 as.), Arodź 16 (2x3, 4 as.), Czerwonka 8 (14 as. 6 prz.), Kieszkowska-Komar 0 oraz Rosochacka 14 (10 zb.), Nieć 15 (1x3), Łodygowska 0 (4 zb.), Wiśniowska 0 (2 zb.), Furdak 0.

WISŁA: Kotnis 16 (4 zb.), Ćwięk 4 ( 4 zb.), Homoncik 12 (4 zb.), Pasek 8 (12 zb.), Kowalska 6 (5 prz.) oraz Maciejasz 1, Kąsek 1, Borowska 0,.