Igloopol Dębica był cierpliwy i skruszył Kamień. Sokół bez wygranej w maju

Igloopol Dębica ma już 53 punkty i może trochę odetchnąć
Igloopol Dębica ma już 53 punkty i może trochę odetchnąć G. Kostka/Archiwum
Igloopol Dębica pokonał na wyjeździe Sokół Kamień, choć przegrywał w tym meczu już 1:3. Spory wkład w zwycięstwie mieli rezerwowi ekipy trenera Łukasza Cabaja.

Igloopol był w tym meczu dłużej w ofensywie, ale przez pierwsze 60. minut był kompletnie nieskuteczny. Lepszą taktykę opracowali gospodarze, którzy punktowali przeciwnika kontratakami. Po 60. minutach gospodarze prowadzili 3:1 i wydawało się, że zaksięgują tego dnia trzy punkty, tym bardziej że bliscy podwyższenie byli Mistrzyk i Dec. Nic z tego.

Ostatnie pół godziny należało do dębiczan, a konkretnie rezerwowych. Dobre zmiany dali Cyran i Hałucha. Pierwszy najpierw popisał się precyzyjnym podaniem z wolnego do Stefanika, a kilka minut później huknął bezpośrednio ze stałego fragmentu gry i Siudak musiał znów wyciągać piłkę z siatki. W końcówce i jedni i drudzy mogli zdobyć zwycięskiego gola, bo gospodarze cały czas byli groźni w kontrataku, ale udało się to przyjezdnym. W 89. minucie bramkarz Sokoła odbił strzał Tarały, ale piłka wpadła pod nogi Hałuchy, który był skuteczny.

Sokół Kamień – Igloopol Dębica 3:4 (2:1)

Bramki: Mistrzyk 18, Piechniak 34, 60 - Stefanik 39, 64, Cyran 70, Hałucha 89;

Sokół: Siudak żk – Gnatek, Piekut żk, Konefał, Mistrzyk, Rychel (85 Bajek), Horajecki, Łeń żk (46 Rejchel, 50 Podstawek żk), Dziedzic, Dec, Piechniak. Trener Marek Kusiak.

Igloopol: Psioda – D. Rokita, Wanat, Stefanik, Wiszyński – K. Rokita (62 Cyran), Wojtyło, Tarała, Kasprzykowski (55 Hałucha), Kornaś (70 Cyganowski) – Brzostowski. Trener Łukasz Cabaj.