Igloopol Dębica zremisował z Sokołem Nisko. Obydwie druży wciąż niepewne utrzymania

Sławomir Oskarbski
SŁAWOMIR OSKARBSKI - Remis Igloopolu (czerwone koszulki) z Sokołem spowodował, że obie drużyny będą musiały bić się o utrzymanie w ostatniej kolejce SŁAWOMIR OSKARBSKI
Dla obu drużyn był to mecz "o życie". Zwycięstwo mogło zapewnić komfortową sytuację przed ostatnią kolejką. Piłkarze nie szczędzili więc sił na walkę.

Ich zapału nie ostudziła nawet ulewa tuż przed meczem i kilkuminutowe opóźnienie, spowodowane wyznaczaniem linii. D

o przerwy bardziej zdeterminowani w swoich atakach byli miejscowi. W 34. minucie Kamil Machnik opanował piłkę pod linią boczną, wrzucił ją w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Adrian Brzostowski i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał Tomasza Osipę. Kilka minut później Artur Lebioda sprawił Łukaszowi Psiodzie sporo kłopotów uderzeniem z wolnego.

Po natychmiastowej ripoście Michał Kucharski w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki.

Po przerwie śmielej zaatakowali nie mający nic do stracenia niżanie. W 55. min. Psiodę próbował przelobować Paweł Kaczmarczyk, ale uderzał z niewygodnej pozycji i chybił. 10 min. później wszystkich zaskoczył Lebioda. Huknął z rzutu wolnego z około 40 metrów.

Piłka po rękach Psiody uderzyła w okolice spojenia poprzeczki ze słupkiem i wylądowała pod nogami Pawła Sałka, a ten dopełnił formalności. Kwadrans przed końcem przyjezdni powinni objąć prowadzenie. Po zabójczo szybkiej kontrze Piotr Skiba miał dużo miejsca i czasu, a przed sobą tylko Psiodę. Uderzył mocno, ale bramkarz "morsów" zdołał odbić piłkę. Lepszej okazji do zmiany wyniku już nie było.

IGLOOPOL DĘBICA - SOKÓŁ NISKO 1-1 (1-0)

1-0 Brzostowski (34-głową, centra Machnika), 1-1 Sałek (65, dobitka po wolnym Lebiody)

IGLOOPOL: Psioda - Siwula, Brzostowski, Socha, Chmiel - Saletnik (77. Charchut), Sujdak (81. Nowak), Kucharski, Machnik - Pisarek (85. Janasiewicz), Więcek (61. Kajpust).
SOKÓŁ: Osipa - A. Nowak, Śnios (46. Kaczmarczyk), Drabik, Niemiec (46. Pławiak) - Szewc (67. Woźniak), Sałek, Skiba, Lebioda, Tabaka - D. Wojtak (83. R. Wojtak).
SĘDZIOWALI Andrzej Zwierzchowski oraz Paweł Charchut i Sebastian Petela (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Machnik - Lebioda, Tabaka, Pławiak. WIDZÓW 300.