II Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników dla Ukraińców

luks
W Ustjanowej Górnej k. Ustrzyk Dolnych odbyła się druga edycja Letniego Bieszczadzkiego Biegu i Marszu Lotników.

Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników na trasie biegowej im. Stanisława Nahajowskiego tradycyjnie zaczął się od złożenia wiązanki kwiatów pod obeliskiem Nahajowskiego.

Przed biegami na dystansie 5 i 10 km oraz marszem Nordic Walking na 5 km, odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach. Biegi te ukończyło prawie 100 zawodników.

W biegu na 10 km najlepszymi okazali się zawodnicy z Ukrainy. Pierwsze dwa miejsca zajęli Rostykus Roman oraz Chenikalo Oleksandr ze Lwowa. Trzecie miejsce zajął czołowy zawodnik miejscowego MKS Halicz Ustrzyki Dolnych Ignacy Domiszewski.

Wśród pań na 10 km tak jak w biegu panów również dominowały zawodniczki z Ukrainy. Zwyciężyła Raita Oksana przed Plemiannyk Iryną (obie ze Lwowa). Na trzecim miejscu do mety przybiegła Maria Domiszewska - Ustrzyki Dolne MKS Halicz.

W marszu Nordic walking na dystans 5 km kobiet zwyciężyła ukraińska zawodniczka Oksana Zalisko reprezentująca klub z Dąbrowy Górniczej przed Małgorzarą Oleksyk oraz Zuzanną Konik (obie z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking).

Wśród mężczyzn zwyciężył Niepokój Radosław z Wrocanki przed Jackiem Konikiem oraz Dariuszem Grządzielem - obaj z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking.

W biegu na 5 km kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Budzyk z MKS Halicz Ustrzyki przed Anną Bręk i Angeliką Solarz (obie reprezentujące Kórnik Smakosze Piwa). Wśród mężczyzn zwyciężyli: Zbigniew Kąkol z Gwoźnicy Dolnej przed Markiem Górą ze Stowarzyszenia Bieszczadzkiego Biegu Lotników oraz Bihunem Jackiem z UKS Czarna.