II liga kobiet. Bolesław Rzeszów uległ Tomasovii Tomaszów Lubelski

Marcin Jastrzębski
Rzeszowianki nie były faworytkami starcia w Tomaszowie i nie pokusiły się o niespodziankę. fot. Krzysztof Kapica
W meczu 11. kolejki II ligi kobiet siatkarki Bolesława Rzeszów przegrały w Tomaszowie Lubelskim z miejscową Tomasovia 3:0.

Rzeszowianki ambitnie walczyły z wyżej notowanymi rywalkami, które jednak nie pozwoliły sobie w tym spotkaniu na stratę ani jednego seta.

Tomasovia zaskoczyła nasze zawodniczki skutecznymi próbami z drugiej linii. Miejscowe rzadko myliły się w ataku, postraszyły też kilka razy zagrywką. Bolesław poprawił się w trzecim secie.

Podopieczne Zbigniewa Barszcza przez długi czas prowadziły różnicą kilku punktów, ale w decydującym etapie seta przegrały ważne piłki.

- Nie grałyśmy źle, w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia, ale też trzeba przyznać, że miejscowe miały mocny atak - podkreślała Natalia Baran, rozgrywająca Bolesława.

Widać było brać na środku ciągle kontuzjowanej Iwony Grzegorczyk.

- Brak Iwony burzy nam naszą koncepcję gry. Nie robimy tragedii z tej przegranej, rywal był bardzo wymagający i ma inne cele niż my. Najważniejsze mecze czekają nas po Nowym Roku - podkreślał Michał Łukowicz, drugi trener Bolesława.

TOMASOVIA TOMASZÓW LUB. - BOLESŁAW V LO RZESZÓW 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)
Bolesław: Kazała, Baran, Mazur, Świątek, Wilk, Szymańska, Filipowicz (libero).

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Szóstka Biłgoraj 2:3 (25:22, 22:25, 22:25, 25:21, 8:15), Karpaty Krosno - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (26:24, 25:19, 25:15), Siarka Tarnobrzeg - Patria Sędziszów 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 20:25), Dalin Myślenice - Pogoń Proszowice 3:0 (25:22, 25:20, 25:21).