II liga siatkarek: Tym razem nasi na tarczy

luci
Pado
To pierwsza w tym sezonie kolejka kiedy oba nasze zespoły doznały porażki. Niestety zarówno ekipie z Rzeszowa jak i Jarosławia przyszło się mierzyć z mocnym rywalem.

Developres II MKS V LO Rzeszów mierzył się z doświadczonym zespołem z Krakowa. Rywalki zaczęły od wysokiego “C". Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenie przyjezdnych 10:0! Na szczęście nasze dziewczyny nie dały się skompromitować i jeszcze w tym secie doprowadziły do remisu 23:23, niestety na ostatnie piłki zabrakło zimnej krwi. Podobnie jak w pierwszym secie tak i w trzecim rzeszowianki potrafiły się podnieść. Dobrze zagrywały i urwały set liderkom. Niestety na więcej rywalki nie pozwoliły.

- Mecz wbrew pozorom był na styku, rywalki są jednak starsze i dzięki temu wygrały - mówił po meczu Zbigniew Barszcz, trener MKS-u V LO. - Niestety o sobie dały znać też problemy jaki moje dziewczyny miały w ostatnich dniach. Choroby, urazy zrobiły swoje.

Developres II MKS V LO Rzeszów - Bronowianka Kraków 1:3 (23:25, 21:25, 25:19, 19:25)
MKS V LO: Kazała, M. Barszcz, Wojtunik, Krauz, Cichoń, Kawa, Korzeń (libero) oraz Mich, Kordas. Trener Z. Barszcz.

San-Pajda Jarosław walczył zaś w Proszowicach z Pogonią. W pełnym składzie jarosławianki mogłyby spokojnie powalczyć o punkty. Niestety poważne kontuzje wykluczyły z gry Gabrysię Macek i Darię Woźniak, a Magda Trojnar może wychodzić tylko jako libero.

- Takie coś kompletnie rozbija założenia taktyczne i koncepcję nad którą pracowaliśmy przed sezonem - mówi Piotr Pajda, trener MKS-u Jarosław. - Muszę eksperymentować, a to raz wychodzi, a raz nie.

I właśnie tak było w Proszowicach, jarosławianki miały lepsze i gorsze momenty, co wykorzystał ograny już w II lidze zespół gospodyń.

Pogoń Proszowice - San-Pajda Jarosław 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:18)
San-Pajda: Biskupczak, Maternia, Dyrek, Chmielarczyk, Witowska, Saj, Trojnar (libero) oraz Pyrć (libero II), Sekutowska, Koceniak, Bar, Niedbała. Trener Pajda