III liga kobiet. UKS I LO Łańcut pokonał Polonię Przemyśl

Marcin Jastrzebski
W kolejnym meczu nie straciły punktów liderki z Łańcuta. Tym razem bez straty seta zwyciężyły w Przemyślu miejscową Polonię.

Łańcucianki kolejną wygraną potwierdziły, że w tej lidze są głównymi kandydatkami do walki o awans. Jedynie w drugim secie, gdy trener Bogdan Dudek dał pograć kadetkom, wygrana przyjezdnych była zagrożona.

Do stanu 22:22 trwała wyrównana walka, wtedy na boisku znów pojawiły się bardziej doświadczone siatkarki Łańcuta i zdobyły ważne punkty.

Ambitnie grające przemyślanki nie były w stanie odmienić losów spotkania w trzeciej partii.

- Przegrywamy po walce z liderem. Dziewczyny robią postępy. Inna sprawa, że często "zjada" je trema, lepiej gramy na wyjazdach - zauważa Jan Buć, trener przemyślanek.

- Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, inkasujemy kolejne punkty i stajemy się faworytami tej ligi - mówi Bogdan Dudek, trener Łańcuta.

POLONIA POSIR PRZEMYŚL - I LO ŁAŃCUT 0:3 (14:25, 22:25, 21:25)

POLONIA: Wiśniowska, Katarzyna Pawłowska, Winiarska, Domańska, Presz, Galanty (libero) oraz Kępczyńska, Wolańska, Karolina Pawłowska.
LO: Ruszel, Hołub, Cisek, Lepa, Kret, Bar, Dziura (libero) oraz Kalinowska, Kochmańska, Wierzbińska, Nykiel (libero).