III liga koszykarzy. Krośnianie wygrywają po reprymendzie

Miłosz Bieniaszewski
Końca dobiegł sezon zasadniczy w III lidze koszykarzy. Do baraży o awans do II ligi awansowała Polonia II Przemyśl oraz Met-Bud Stalowa Wola.

Nie wiadomo jednak, czy przemyślanie przystąpią do baraży, a w takim przypadku szansę dostanie kolejny zespół w tabeli.

STAL STALOWA WOLA - SSK BŁAŻOWA 99:79 (33:17, 26:15, 19:21, 21:26)

STAL: M.Kułaga 9 (1x3), Konieczny 19 (3x3), Szóstka 9 (1x3), S. Kułaga 20 (2x3), Łabuda 19 (5x3), Zaguła 9, Prawica 9, Maczkowski 5.
SSK: Bazylko 14, Baran 28 (2x3), Górecki 9, Lewkowicz 3, Sowa 5 (1x3), Wojtan 12, Leja 4, Bester 4, Gibała, Hus, Siwiec.

Już po dwóch kwartach gospodarze prowadzili 59:32 i pewnym było, że wygrają. Po przerwie goście trochę poprawili grę i nieco zniwelowali straty, ale na więcej im gospodarze nie pozwolili.
ZNICZ JAROSŁAW - POLONIA II PRZEMYŚL 66:73 (15:7, 21:15, 17:25, 13:26)

ZNICZ: Cukierda 29, Gumiński 12, Bielecki 12, Kamiński 6, Leja 5, Balicki 2, Zaborniak 0.
POLONIA: Machowski 0, Urban 7, Kindlik 30 (5x3), Kuriańczyk 14 (1x3), Zając 20 (2x3), Gwiazdoń 2, Kazura 0, Siwak 0, Dratwa 0, Cieślik 0.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie gospodarze i do przerwy było 36:22. Od III kwarty goście zaczęli jednak odrabiać straty. Pościg okazał się skuteczny i dzięki temu przemyślanie zakończyli ligę na pierwszym miejscu.

BASKET BIŁGORAJ - MOSIR II KROSNO 83:99 (23:24, 25:16, 18:31, 17:28)
MOSIR: Jaracz 0, Wilk 7, Kamiński 29, Pilecki 26, Surowaniec 14, Lisowski 9, Pieloch 14.

Krośnianie źle zaczęli ten mecz i dopiero po reprymendzie w szatni zaczęli grać "swoje". Na pochwały zasługuje 16-letni Przemysław Wilk, który debiutował w spotkaniu ligowym, a zdobył ostatnie siedem punktów swojego zespołu.

Mecz OSSM Stalowa Wola - Met-Bud Stalowa Wola (74:73) rozegrano awansem.