III liga koszykarzy. Kuźnia Stalowa Wola mistrzem fazy zasadniczej

Miłosz Bieniaszewski
Koszykarze Kuźni Stalowa Wola dzięki wygranej z MOSiR-em II Krosno zapewnili sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej.

KUŹNIA STALOWA WOLA - MOSIR II KROSNO 95:76 (20:19, 20:16, 31:20, 24:21)
KUŹNIA: Zakościelny 1, Fudała 2, Okoń 0, Gospodarek 21, Zgłobicki 28, Stępak 24, Kowalski 0, Mostrąg 0, Borówka 17, Sadło 2, Czyż 0.
MOSIR: Bąk 9, Zając 1, Kamiński 13, Pilecki 19, Dawidko 0, Łopatowski 0, Janusz 2, Surowaniec 18, Sajnóg 2.

Było to ważne spotkanie dla obydwu drużyn. Gospodarze w przypadku wygranej zapewniali sobie pierwsze miejsce na koniec fazy zasadniczej, goście natomiast wciąż mogli się liczyć w walce o drugą pozycję, która premiuje do dalszych gier. Z tego pojedynku zwycięsko wyszła Kuźnia, a zadecydowała o tym w głównej mierze III kwarta.

- Podeszliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani i zagraliśmy bardzo dobre zawody. W trzeciej kwarcie zrobiliśmy bezpieczną przewagę, ale to była konsekwencja dwóch poprzednich kwart, kiedy trochę zmęczyliśmy rywala - cieszył się Roman Prawica, drugi trener miejscowych.

Gościom skomplikowała się natomiast sytuacja i pomimo, że obecnie plasują się na drugim miejscu, to ciężko będzie im je zachować.
SORBOS POLONIA II PRZEMYŚL - MKS ZNICZ JAROSŁAW 65:83 (20:21, 21:15, 2:25, 22:22)
POLONIA: Urban 25, Kuriańczyk 17, Cebeńko 13, Dratwa 5, Strzępek 4, Dombrowski 1, Majka 0, Pluta 0.
ZNICZ: Kindlik 17, Cukierda 17, Gumiński 17, Kus 17, Balicki 8, Bielecki 7, Zwolski 0, Stęchły 0.

Polonia, aby liczyć jeszcze na zajęcie drugiego miejsca musiała wygrać. Przemyślanie fatalnie zagrali jednak w III kwarcie, kiedy rzucili zaledwie dwa oczka i tym samym w zasadzie zaprzepaścili szansę.

- Sam nie wiem, co wtedy się stało. Ogarnęła nas dziwna niemoc i nic nie chciało nam wpaść. Czasem tak jest, że się za bardzo chce, a niewiele wychodzi - powiedział Arkadiusz Skafiriak, trener Polonii.

Mecz Stal Stalowa Wola - MET-BUD Stalowa Wola odbędzie się dzisiaj o g. 18.30. Pauzowało SSK Prodental Rzeszów.

1. Kuźnia 12 21 955:879
2. MOSiR II 11 17 929:850
3. MET-BUD 10 17 824:791
4. Polonia II 11 17 793:813
5. Znicz 11 17 730:753
6. Stal 10 13 811:768
7. Rzeszów 11 12 742:930