III liga koszykarzy. Pierwsza wygrana Błażowej

Miłosz Bieniaszewski
W przedostatniej serii spotkań z pierwszej wygranej w sezonie cieszyła się Błażowa. Wszystko wskazuje na to, że o pierwsze miejsce w lidze rywalizować będzie MET-BUD Stalowa Wola i Polonia II Przemyśl.

MET-BUD STALOWA WOLA - STAL STALOWA WOLA 84:69 (16:10, 27:15, 20:17, 21:27)

MET-BUD: Rzeszutko 6, Ozimek 10, Kowalski 18, Małek 13, Ślepecki 6, Olejarz 2, Wojtanowicz 29.

STAL: Pietras 2, Konieczny 13, Szóstka 8, S. Kułaga 4, Łabuda 8, Łoszczyk 0, Zaguła 7, Prawica 8, Maczkowski 19.

Faworyzowani i bardziej doświadczeni gospodarze mecz derbowy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Zadecydowała o tym pierwsza połowa, po której MET-BUD wypracował sobie 18 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie Stal dzielnie walczyła, ale podopiecznym Bogdana Pamuły udało się jedynie nieco zmniejszyć rozmiary przegranej.
POLONIA II PRZEMYŚL - BASKET BIŁGORAJ 101:86 (25:24, 18:18, 32:18, 26:26)

POLONIA: Kindlik 26, Machowski 25, Kuriańczyk 15, Kazura 9, Urban 8, Siwak 8, Cieślik 5, Gwiazdoń 2, Dratwa 2, Strzepek 0.

W meczu na szczycie Polonia okazała się lepsza od Basketu. W pierwszej części toczyła się bardzo wyrównana walka i było 43:42. W III kwarcie gospodarze dali jednak popis skuteczności oraz gry w obronie i było po meczu.

SSK BŁAŻOWA - ZNICZ JAROSŁAW 88:87 (18:26, 24:17, 22:22, 24:22)

SSK: Baran 12, Górecki 11, Lewkowicz 10 (2x3), Wojtan 19, Wajgiel 0, Leja 0, Hus 6, Sowa 13 (1x3), Bester 8, Bazylko 9, Siwiec 0.

ZNICZ: Kamiński 10 (1x3), Pokorski 0, Leja 3 (1x3), Bielecki 28 (6x3), Gumiński 31 (2x3), Zaborniak 0, Cukierda 15.

Dopiero w przedostatniej kolejce koszykarze z Błażowej sięgnęli po pierwszą wygraną w sezonie. Po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu do samego końca meczu podopieczni Łukasza Lewkowicza ograli Znicz Jarosław. Gościom nie pomogła nawet bardzo dobra skuteczność w rzutach z obwodu (10 celnych "trójek").

Mecz MOSiR II Krosno - OSSM Stalowa Wola (101:94) rozegrano awansem.

1. MET-BUD 12 21 989:919