III liga koszykarzy. Polonia pokonała Basket Biłgoraj (zdjęcia)

Łukasz Solski
W akcji rozgrywający Polonii, Michał Kindlik.
W akcji rozgrywający Polonii, Michał Kindlik. Fot. Łukasz Solski
W meczu 13. kolejki III ligi, Polonia Przemyśl pokonała u siebie dotychczasowego lidera tabeli Basket Biłgoraj 101:86. "Niedźwiadki" dzięki wygranej są bliżej zajęcia pierwszego miejsca na koniec sezonu.

Goście rozpoczęli ten mecz od prowadzenia 5:0. Po 6. minutach gdy przewaga Basketu wynosiła już dziesięć punktów (19:9). Wówczas do głosu doszedł rozgrywający Polonii, Michał Kindlik - zdobył on 7 punktów z rzędu zmniejszając stratę do rywala. Gospodarze wygrali ostatecznie pierwszą kwartę 25:24.

Początek drugiej odsłony to seryjna wymiana punktów. Polonia odskoczyła rywalowi w 15. minucie meczu po "trójce" Machowskiego (37:30). Mimo tego, przyjezdni nie poddali się i walczyli do końca, przegrywając pierwszą połowę spotkania różnicą tylko jednego "oczka" 43:42.

Trzecia i czwarta kwarta to popis skuteczności gospodarzy. Polonia raz za razem trafiała za trzy, prowadząc w 32. minucie spotkania 53:44. Zawodnicy z Biłgoraja w dalszej części meczu nie zdołali już zagrozić Polonii. Podopieczni Arkadiusza Skafiriaka kontrolowali to co się działo na parkiecie i pewnie wygrali całe spotkanie.

Polonia ma do rozegrania jeszcze dwa mecze, ze Zniczem Jarosław i Stalą Stalowa Wola.

POLONIA PRZEMYŚL - BASKET BIŁGORAJ 103:86

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?