III Międzynarodowy Turniej im. Stanisława Kiliana zakończony. Popis Ukraińców

Wojciech Zatwarnicki
Ukraińscy bokserzy dali prawdziwy popis pięściarstwa podczas III Międzynarodowego Turnieju im. Stanisława Kiliana. Największy opór sąsiadom ze wschodu postawili zawodnicy z Podkarpacia.

Zaproszona ekipa ze Lwowa wystawiła mocny skład. Ukraińcy wystąpili w aż 8 finałach, z czego 7 wygrali. Na wysokości zadania stanęli też zawodnicy z klubów Podkarpackich. Wicemistrz Polski Kamil Micał po zaciętej walce pokonał w finale kat. 57 kg Damiana Nowaka z Ringu Busko Zdrój. Właśnie Micała wybrano też najlepszym zawodnikiem wśród juniorów. Wśród kadetów sędziowie wskazali na Tarasa Nehybinczika, który w finale pokonał Tomasza Artyma z Niedźwiadków Przemyśl.

Bezkonkurencyjny w swej kategorii okazał się Seweryn Guzior. Oprócz nagrody za wygraną otrzymał z rąk Jana Kokoszki nagrodę dla najlepszego zawodnika Wisłoka Rzeszów.

Swoje finałowe walki wygrali też zawodnicy Feniksa Stalowa Wola Jakub Sioda z (80 kg, pokonał zawodnika Morsów Dębica Michała Kolaka) i Dawid Grabiński (69 kg), a także z Ringu Sanok Stanisław Gibadło (64 kg) i Grzegorz Reszeter (91 kg, wygrał z Arkadiuszem Kordkiem - Niedźwiadki Przemyśl).

Zawody juniorów i kadetów były rozgrywane w hali ROSiR. Zorganizował je Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski i Wisłok Rzeszów. Były to trzecie zawody, które upamiętniały legendarnego trenera Stali Rzeszów.

- Nasi zawodnicy i trenerzy muszą wziąć przykład od Ukraińców, tylko bardzo dobrzy technicznie zawodnicy byli w stanie im dorównać - mówi Zbigniew Szmigiel, prezes Podkarpackiego OZB. - Rozmawialiśmy z Ukraińcami, będziemy z nimi współpracować, przede wszystkim w temacie szkolenia młodzieży. Jest od kogo się uczyć.