IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski w Wiśle

Damian Wiśniewski
Zawodnicy IKSJezioro Tarnobrzeg pokazali się podczas zawodów w Wiśle z bardzo dobrej strony archiwum klubu
W ostatni weekend w Wiśle odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Zawodnicy zespoły IKS Jezioro Tarnobrzeg przywieźli z nich do domów łącznie trzy medale. Dwa srebrne oraz jeden brązowy.

Para Paweł Włodyka / Dawid Sowa została drużynowym wicemistrzem Polski w łączonej klasie 9-10, w której rywalizują najbardziej sprawni tenisiści. W fazie grupowej pokonali oni 2:0 Start Radom oraz Start I Katowice. W rywalizacji półfinałowej spotkali się z inną parą IKS Jezioro Tarnobrzeg, Pawłem Mazurykiem oraz Mariuszem Matejkiem i wygrali z nimi 2:0 (Mazuryk i Matejek zgarnęli w nagrodę za swoją świetną grą brązowe medale)

W finale Włodyka i Sowa zagrali z parą z zespołu Start Zielona Góra. W pierwszym meczu, w rywalizacji singlowej, Dawid Sowa Pokonał Huberta Morusiewicza 3:2. Paweł Włodyka z kolei prowadził już w pewnym momencie 2:0 z Igorem Misztalem, jednak ostatecznie przegrał z nim 2:3. W deblu para z Zielonej Góry wygrała natomiast 3:1 i w takim samym stosunku wygrała ona cały mecz finałowy, co przyniosło jej złoty medal. Tarnborzeżanie zajęli drugie miejsce i zgarnęli srebrne medale.

Wicemistrzami Polski zostali także Krzysztof Żyłka, Janusz Chamot i Mateusz Walski. Ci trzech zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg rywalizowali w drużynowych mistrzostwach Polski w klasie 1-5 wózki. W ścisłym finale rywalizowali oni z ekipą Startu Wrocław, którą reprezentowali Daniel Staszak oraz Jakub Szpak.

Podkarpaccy zawodnicy stoczyli zacięty pojedynek, ale ostatecznie nie zdołali wygrać i zdobyć złotych medali. Górą byli wrocławianie, którzy wygrali ostatecznie 2:1.

- Brawo MY!! Kolejne zawody i kolejne medale. Brawo i gratulacje dla drużyn i trenera Jacka Lachora. Dorobek IKS Jezioro Tarnobrzeg to 16 medali Drużynowych Mistrzostw Polski i 126 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski. Serdecznie dziękujemy za pomoc i dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego i Gminy Tarnobrzeg naszego uczestnictwa w tych zawodach oraz za wsparcie sponsorów Firm Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega, Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli oraz Portfel – Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega - przekazano nam w tarnobrzeskim klubie.