IME. Polacy rządzili w Gorican, ale medale będą w Rzeszowie

bell
archiwum
Za dwa tygodnie w Rzeszowie szykuje się wielka bitwa o tytuł mistrza Starego Kontynentu.

Krzysztof Kasprzak wygrał w chorwackim Gorican trzecią eliminację indywidualnych mistrzostw Europy. "Kasper" w finale wyprzedził Sebastiana Ułamka, Martina Vaculika i Tomasza Golloba.

W sumie, na torze wybudowanym przez ojca Juricy Pavlica, pokazało się - wliczając rezerwowego Łukasza Sówkę - aż 7 reprezentantów Polski. 7. miejsce zajął Maciej Janowski, 13. był Robert Miśkowiak, a 15. Grzegorz Zengota. Pavlic, mimo że jeździł w domu, spisał się słabo, wygrał dwa wyścigi i zajął 11. pozycję.

Liderem klasyfikacji generalnej został szósty w sobotę Duńczyk Nicki Pedersen - 34 pkt. Na drugim miejscu jest Brytyjczyk Tai Woffinden - 33, na trzecim Gollob - 32.

Szansy na objęcie prowadzenia w cyklu nie wykorzystał Gollob. W finale nie powiększył już dorobku. W nim, tak jak i w części zasadniczej, świetnie pojechali Kasprzak i Ułamek. Obaj wywalczyli bezpośredni awans do decydującego wyścigu. Lepiej wystartował w nim Ułamek, ale po dwóch okrążeniach dał się wyprzedzić rodakowi.
Z powodu kontuzji nie wystartował dotychczasowy lider Emil Sajfutdinow. Rosjanin zapowiedział jednak, że w finałowym turnieju w Rzeszowie wystartuje.

29 września na rzeszowskim stadionie odbędzie się IV finałowa runda IME. Rywalizacja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Różnice punktowe dzielące Pedersena, Golloba, Woffindena są minimalne. Nie bez szans jest Sajfutdinow.

W Rzeszowie z dziką kartą pojedzie Grzegorz Walasek, a w roli rezerwowych wystąpią Sówka i Maciej Kuciapa. Bilety są już w sprzedaży.