Instruktorzy nauki jazdy z Przemyśla zostali Kolejowymi...

  Instruktorzy nauki jazdy z Przemyśla zostali Kolejowymi Ambasadorami Bezpieczeństwa [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Nowiny

  Uczestnicy szkolenia w Przemyślu, w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko!".
  1/23
  przejdź do galerii

  Uczestnicy szkolenia w Przemyślu, w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko!". ©PKP PLK

  Pośpiech, nieuwaga, brawura - te błędy są przyczynami aż 99 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. O tym, jak je ograniczyć i w jaki sposób przekazywać nowym kierowcom dobre nawyki mówili podczas warsztatów eksperci PKP Polskich Linii Kolejowych.
  Uczestnikami warsztatów byli instruktorzy przemyskich ośrodków szkolenia kierowców, czyli Kolejowi Ambasadorzy Bezpieczeństwa. Wykorzystywane były przykłady darzeń, do których dochodziło na przejazdach kolejowych.

  - Sposobem ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest m.in. zaangażowanie osób przygotowujących kierowców. Budowa bezkolizyjnych przejazdów nad i pod torami oraz montaż dodatkowych urządzeń na przejazdach nie wystarczą jeśli kierowcy nie będą dobrze przygotowani lub nie zachowają zasad bezpieczeństwa – mówi Włodzimierz Kiełczyński, dyr. Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych.  Przemyśl był ósmym, po Zamościu, Koszalinie, Kaliszu, Suwałkach, Legnicy, Koninie i Wałbrzychu, gospodarzem spotkania w tegorocznej edycji warsztatów. W ciągu ostatnich trzech lat szkolenia były w ponad 30 miastach. Dodatkowe materiały dydaktyczne dla instruktorów nauki jazdy trafiły do ponad trzech tysięcy szkół jazdy. Na terenie województwa podkarpackiego jest 709 przejazdów i bezpiecznych przejść dla pieszych w poziomie szyn.

  PKP PLK uruchomiły dwie nowe aplikacje mobilne. Za pomocą pierwszej każdy może zgłosić usterki na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych. Druga służy do nauki jazdy przez przejazd kolejowy.

  Kolejarze przypomnieli o znaczeniu Żółtej Naklejki, na przejazdach. Jest na niej 9-cyfrowy numer przejazdu, który należy podać w razie zagrożenia, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

  Więcej informacji o kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko!" na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl.

  Zobacz też: Przemyśl realizuje dwie duże inwestycje przy SP 14 i I LO

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY