IV liga: Tego się nikt nie spodziewał: sypnęło niespodziankami w meczach liderów

Jakub Lisowski
Krzysztof Sobieszczuk - trener Wybrzeża Rewal.
Krzysztof Sobieszczuk - trener Wybrzeża Rewal. Andrzej Szkocki
Za nami 29. kolejka rozgrywek IV ligi i sypnęło niespodziankami w meczach liderów. Wybrzeże Rewal i Gwardia Koszalin zremisowały swoje spotkania.

Prowadzące Wybrzeże Rewal pojechało do Stargardu na mecz z rezerwami Błękitnych. Zremisowało 1:1, choć to gospodarze mieli więcej sytuacji i w doliczonym czasie gry świetną okazję na zwycięskiego gola.

Stratę lidera wydawało się, że wykorzysta wicelider – Gwardia Koszalin, które podejmowała solidną Iskierkę Szczecin. Koszalinianie mieli wygrać i umownie zbliżyć się do Wybrzeża na dwa punkty (Gwardia ma jeden mecz rozegrany mniej). I na początku uzyskali prowadzenie, ale później grali zbyt nerwowo. Iskierka w końcówce I połowie wyrównała po karnym, a na początku II połowy uzyskała prowadzenie po kontrze. Gwardia zdołała wyrównać w 90. minucie, ale z remisu nie była zadowolona.

Tym samym Wybrzeże utrzymało przewagę nad konkurentami i na 5 kolejek przed końcem jest bardzo blisko awansu do III ligi.

Wyniki 29. kolejki:
Błękitni II Stargard – Wybrzeże Rewal 1:1, Gwardia Koszalin – Iskierka Szczecin 2:2, Biali Sądów – Kluczevia Stargard 1:2, Odra Chojna – Unia Dolice 0:1, Olimp Gościno – Ina Goleniów 1:4, Orzeł Wałcz – Darłovia Darłowo 1:2, MKP Szczecinek – Bałtyk Koszalin 0:2, Perła Dygowo – Chemik Police 0:2, Mechanik Bobolice – Wieża Postomino 1:2.