IV Nocny Charytatywny Maraton Pływacki w Krośnie. Rekordowa...

  IV Nocny Charytatywny Maraton Pływacki w Krośnie. Rekordowa pomoc dla Kubusia [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Tomasz Jefimow

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  120 pływaków wzięło udział w IV Nocnym Charytatywnym Maratonie Pływackim w Krośnie. Pobili rekord w długości przepłyniętego dystansu i zebrali pieniądze na leczenie i rehabilitację Kubusia Jaracza z Łężan.
  IV Nocny Charytatywny Maraton Pływacki w Krośnie. Rekordowa pomoc dla Kubusia [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/40
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Jefimow

  469 kilometrów i 400 metrów to dystans jaki wspólnie pokonali w ciągu 10 godzin - od godz. 20 wieczorem do godz. 6 rano.

  To nowy rekord Krosna w długości przepłyniętego dystansu podczas jednej nocy - cieszy się Maciej Koza z Klubu Pływackiego Masters Krosno, który zorganizował imprezę.

  Na ten wynik złożyli się nie tylko krośnieńscy Mastersi. Na apel klubu o przyłączenie się do charytatywnego przedsięwzięcia zareagowali miłośnicy pływania nie tylko z Krosna i okolic, ale także innych miejscowości Podkarpacia.

  Kilkudziesięcioosobową grupą stawili się młodzi pływacy z klubu Swim2Win Krosno razem ze swoimi trenerami i rodzicami. Na basen przy ul. Sportowej przyjechała też kilkunastoosobowa reprezentacja klubu Orka Przemyśl. Nie zabrakło pływaków z Rzeszowa, Sędziszowa Małopolskiego, Krasnej a nawet Krakowa.

  Większość pływaków miała do dyspozycji godzinę i w tym czasie starali się pokonać jak najdłuższy dystans. Rekordzistką okazała się 15-letnia Dorota Piejko z Łężan. Jej wynik to 4 kilometry i 300 metrów.

  18 osób podjęło się wyzwania "no limit" - czterogodzinnego pływania bez przerwy. Zwyciężył 15-letni Dawid Chabior (KS Swim2Win Krosno). Przepłynął 14 kilometrów i 50 metrów. 50 metrów mniej przepłynął 32-letni Konrad Szydło (KP Masters Krosno). Wśród kobiet najlepsza okazała się Nikola Kasprzycka (KS Swim2Win Krosno). Dystans 14 kilometrów pokonała w 3 godz. i 45 min.

  Maraton z charytatywnym celem był już czwartym zorganizowanym przez Klub Pływacki Masters Krosno. - Wynik z poprzedniego roku został poprawiony aż o 108 kilometrów - mówi Maciej Koza.

  - Jednak nie tylko wynik sportowy jest ważny podczas naszego maratonu, ale cel jaki mu przyświeca i dla którego corocznie go organizujemy - dodaje szef Mastersów.

  Co roku zebrane pieniądze trafiają do potrzebujących dzieci. W tym roku - na leczenie i rehabilitację trzyletniego Kubusia Jaracza z Łężan.

  Mastersi podsumowali już pierwsze efekty zbiórki. To wpłaty od darczyńców i datki zebrane do puszek fundacji Otwartych Serc, której podopiecznym jest Kubuś. Kwestę prowadzono w trakcie imprezy, której towarzyszył otwarty piknik z atrakcjami dla wszystkich. W jego organizację zaangażowało się wiele osób, organizacji i instytucji, które wsparły Mastersów.

  Udało się zebrać łącznie 17 618 złotych i 33 grosze. - To również nowy rekord Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego - dodaje Maciej Koza.

  Do puszek podczas maratonu zebrano 3 673,33 zł i 15 euro. Na subkoncie jest już kwota 13 945 zł od darczyńców i nadal jest ono otwarte.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo