Izoarena sprzyjała gospodarzowi. Izolator Boguchwała pokonał na swoim stadionie Wisłoka Wiśniowa

Izolator pokonał u siebie Wisłoka Wiśniowa.
Izolator pokonał u siebie Wisłoka Wiśniowa. M. Bieniaszewski/Archiwum
Niewiele brakło, a mecz Wisłoka Wiśniowa z Izolatorem Boguchwała nie odbyłby się w ten weekend. Już w piątek klub z Wiśniowej zgłaszał zły stan boiska i prosił o przełożenie spotkania. Padła jednak propozycja, żeby mecz zagrać w Boguchwale.

- Cieszę się, że mecz się odbył. Był plan przełożenia go, ale jak dziś zobaczyliśmy nasze boisko, że pogoda dopisała, to żal byłby, gdybyśmy nie zagrali, bo boisko nie nawet tak bardzo nie ucierpiało – mówi Bartosz Zołotar, trener Izolatora.

On miał znacznie więcej powodów do radości w tym meczu. W 10. minucie Kuta chwytem zapaśniczym powalił w swoim polu karnym Daniela, a sędzia nie zawahał się wskazać na „wapno”. Pewnym egzekutorem był Gajdek. Wisłok starał się atakować, ale tym narażał się na kontry gospodarzy. W 23. minucie Kowal wrzucił piłkę w pole karne, tam przejął ją Nalepka, ograł obrońcę i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Wiśniowej.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, bo od karnego dla Izolatora. Tym razem Drzymała uruchomił długim podanie, Nalepkę ten wpadł w pole karne, ale piłkę spod nóg wybił mu Kaszuba. Dobijać próbował Kowal, ale został sfaulowany. Do „jedenastki” podszedł Gajdek i się nie pomylił. Wisłok szybko mógł odpowiedzieć, ale Złotek przegrał sam na sam z Drzymałą. Wiśniowianie doczekali się bramki. Kwadrans przed końcem z wolnego piłkę wrzucił Krok, a w zamieszaniu najlepiej zachował się Zięba. Wynik przypieczętował Penar, który skorzystał z błędu rywala. Jeden z obrońców Wisłoka tak niefortunnie skoczył do górnej piłki, że przelobował swojego bramkarza, a Penarowi pozostało wbić futbolówkę do pustej bramki.

Wisłok Wiśniowa - Izolator Boguchwała 1:4 (0:2)

Mecz w Boguchwale, ale Wisłok gospodarzem.

Bramki: 0:1 Gajdek 10-karny, 0:2 Nalepka 23, 0:3 Gajdek 49-karny, 1:3 Zięba 75, 1:4 Penar 80.

Wisłok: Kaszuba - Zięba l, Orzech, Złamaniec l (74 Koczela), Kuta (70 Stanek), Nowak (59 Kasperkowicz l [90] faul taktyczny), Arutiunian (50 Kovtok), Szymański l, Złotek (66 Guzek), Krok, Szafar. Trener Andrzej Szymański.

Izolator: Drzymała - Gajdek, Bogacz l, Cach (74 Lucanzu l) - Worosz, Buda (69 Dobrzanski), Ciemierkiewicz, Łeń - Kowal (59 Penar), Nalepka l (62 Dudek), Daniel. Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował: Jakub Pych (Dębica).