Izolator Boguchwała lepszy od beniaminka z Rzeszowa. Od 0:2 do zwycięstwa

Grzegorz Kostka
Izolator Boguchwała zaksięgował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Izolator Boguchwała zaksięgował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. M. Czajka/Archiwum
Izolator Boguchwała w 10. minucie przegrywał 0:2 ze Stalą II Rzeszów, a mimo to po meczu 1. kolejki 4 ligi podkarpackiej schodził jako zwycięzca.

Ofensywnie zagrały obie ekipy na inaugurację rozgrywek. Góra byli gospodarze, choć Stal napędziła im strachu.

Rzeszowska młodzież zaskoczyła Izolator w pierwszych minutach swoja ofensywną grą. Zanim gospodarze zorientowali się w boiskowych wydarzeniach, przegrywali już dwoma bramkami. Juz w 6. minucie bramkę, choć na raty, zdobył Victor Guedes, zaś chwilę później na 2:0 podwyższył Miłosz Kaczor.

Z czasem miejscowi opanowali sytuacje i zaczęli przejmować inicjatywę. Dopiero jednak końcówka pierwszej połowy przyniosła im skuteczne trafienia. Bramkę kontaktową zdobył Lucjan Frydrych, zaś do remisu doprowadził Przemysław Nalepka. Po zmianie stron miejscowi nie popełnili błędu z pierwszej połowy i bardzo uważnie rozpoczęli drugą połowę. W 52. minucie w zamieszaniu w polu karnym gości najlepiej znalazł się Tomasz Nalepka i Izolator wyszedł na prowadzenie. Wynik ustalił Mateusz Kasprzyk w doliczonym czasie gry.

Izolator Boguchwała – Stal II Rzeszów 4:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Guedes 6, 0:2 Mił. Kaczor 10, 2:1 Frydrych 40, 2:2 P. Nalepka 43, 3:2 T. Nalepka 52, 4:2 Kasprzyk 90.

Izolator: Dybski żk – Kasprzyk żk, Bogacz, Worosz – Wilk, T. Nalepka (86 Walas), P. Nalepka, Urbaniak, Kowal (90+3 Cach) – Wilk (67 Domino), Frydrych (78 Żurawski). Trener. Bartosz Zołotar.

Stal II Rzeszów: Wierzchowski – Evertz żk, Paśko, Guedes, Gielar (76 Ofiara) – Lorek, N. Mazur (60 Buda), Opalski (67 Mazur żk żk czk [90]) – Mił. Kaczor, Manolo, Hałucha (76 Krawczyk-Demczuk). Trener Sławomir Szeliga.

Sędziował: Mateusz Mastaj (Rzeszów).