Jacek Czech zdobył dwa złote medale i pobił rekord Polski

Damian Szpak
Jacek Czech (drugi z lewej) wywalczył już w mistrzostwach Polski dwa złote medale. archiwum zawodnika
Podczas odbywających się w Szczecinie Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, 37-letni paraolimpjczyk Jacek Czech z Integracji Tarnobrzeg zdobył dwa złote medale.

W wyścigu dystansie 100 m stylem dowolnym tarnobrzeżanin zdobył złoty medal oraz ustanowił nowy rekord Polski z czasem 2.15,86 min. Jest to aktualnie najlepszy tegoroczny wynik na świecie a dla tarnobrzeżanina jest to rekord życiowy poprawiony o prawie siedem sekund!

Już pierwszego dnia zawodów na dystansie 50 metrów stylem dowolnym pływak z Tarnobrzega z czasem 1.07,12 min zdobył złoty medal oraz pokazał, że jest w wyśmienitej formie. To co zrobił na 100 metrów stylem dowolnym to oznacza, że jest w super formie a to bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata w Montrealu, do których intensywnie się przygotowuje.

Ciężkie treningi na basenie każdego dnia oraz praca nad techniką przynoszą dobre efekty a wyniki z Mistrzostw Polski zapowiadają, że w Montrealu będą wielkie emocje i prawdziwa walka o medale. Przypomnijmy, że Jacek Czech na zeszłorocznej Paraolimpiadzie w Londynie, dwa razy był czwarty i raz piąty a do medalu było bardzo blisko, szczególnie na 100 metrów stylem dowolnym. Gdyby tak pływał rok temu w Londynie było by srebro, ale Jacek się nie poddał i pokazuje światu, że jest jeszcze bardziej zdeterminowany i coraz lepiej przygotowany.

Przed tarnobrzeżaninem jeszcze jeden start w Szczecinie, popłynie w nim na 50 metrów stylem grzbietowym i będzie szansa na trzeci medal.