Jednostki wyprodukowane przez ropczycką stocznię Rega budzą uznanie na całym świecie. Często są to ekskluzywne jachty dla milionerów.

24-metrowy jacht Luce Guida wart 5 mln euro przygotowany przez Rega Yacht dla księżniczki z Kuwejtu, zachwycił organizatorów i uczestników Międzynarodowych Targów Żeglarskich w Genui.

Kolejne inwestycje

Ropczycka firma Rega Yacht produkująca ekskluzywne jachty dla milionerów chce rozpocząć kolejne inwestycje w strefie ekonomicznej Ropczyc. W planach właścicieli stoczni jest budowa nowych hal produkcyjnych na terenie strefy.

 

Zatrudniają 50 osób

 

Firma, która zatrudnia obecnie około 50 osób, wytwarza na hali przy ul. Przemysłowej zaawansowane technologicznie łodzie wycieczkowe i sportowe, głównie jachty żaglowe na zlecenia wielu znanych ludzi kultury, polityki i biznesu. Usługi te wykonywane są na podstawie kontraktów zawieranych głównie z kontrahentami włoskimi.

 

Jak długo trwa budowa jachtu

Budowa tak dużego jachtu trwa nawet dwa lata. Ostateczna cena pełnomorskiej jednostki w dużym stopniu zależy od jakości i klasy wyposażenia, jakie zamawia sobie przyszły właściciel. W Ropczycach powstają jachty najbardziej zaawansowane technologicznie na świecie. Lekkie i bardzo trwałe. Konstruktorzy, z którymi współpracuje Rega, to ścisła czołówka światowa.

Odbiorcami ropczyckich wyrobów są najbogatsi i najbardziej znani ludzie Zachodu. Raz jest to arabski szejk, kiedy indziej osobistość ze świata polityki czy filmu.

 

Od kadłuba do pełnego wyposażenia

Zamówienia są bardzo różnorodne. Od wykonania samego kadłuba jednostki po jacht z pełnym wyposażeniem i wykończeniem. Najbardziej drogie czy wyszukane i egzotyczne materiały wykończeniowe szefowie firmy sprowadzają z najdalszych zakątków globu.

Ponieważ budowniczowie jachtów z Ropczyc przez lata zdobyli sobie dużą renomę w branży jako świetni fachowcy, są zapraszani do budowy jachtów w stoczniach całego świata, zwłaszcza europejskich od Anglii poprzez Hiszpanię po Włochy.Rodzinne przedsięwzięcie

Firmę Rega, śmiało można nazwać rodzinnym przedsięwzięciem. Jej współwłaściciele; Tomasz Babicz i Waldemar Królikowski prywatnie są szwagrami.

Ponadto na różnych szczeblach w firmie pracuje członkowie bliższej i dalszej rodziny. Większość inwestycji wykonują siłami rodziny i przy pomocy zgromadzonych przez siebie pieniędzy. Raczej unikają brania kredytów.