MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak nie nudzić się mieście

erka, del
Zorganizujmy naszym dzieciom czas podczas wakacji.
Zorganizujmy naszym dzieciom czas podczas wakacji. Fot. Roman Kijanka
W Jarosławiu tylko Miejski Ośrodek Kultury organizuje otwarte półkolonie.

Większość szkół przeznacza wakacje na remonty. Jeśli organizowane są w nich jakieś zajęcia, to tylko dla własnych uczniów.

Nam udało się znaleźć trzy placówki, w których będą prowadzone podczas wakacji kolonie lub półkolonie. W ciągu dwóch pierwszych tygodni lipca będzie się mogło spotykać w Gimnazjum Publicznym Nr 3 około 80 uczniów tej szkoły.

Pod koniec wakacji, ale tylko dla swoich uczniów, dwutygodniowe półkolonie zorganizuje Szkoła Podstawowa Nr 7.

W Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu będzie kolonia przez pierwsze dwa tygodnie wakacji przeznaczona dla młodzieży z bliźniaczej szkoły z Warszawy.

MOK przyjmie wszystkich

Do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu można przychodzić od lipca w każdy wtorek i czwartek. Zajęcia rozpoczynają się o 10.

3 lipca zaplanowano zajęcia plastyczno - rozrywkowe - "Twórczy Kram". 5 lipca będzie poświęcony turystyce i survivalowi. 10 lipca będzie można poćwiczyć tańce dyskotekowe, a w czwartek uczestniczyć w pieszej wycieczce po Jarosławiu i okolicach. Turystyką i survivalem będą zajmować się uczestnicy zajęć 17 i 24 lipca, a 19 znowu można doskonalić kroki taneczne. Na ostatni wtorek lipca zaplanowano plener malarski, a w czwartek zabawę w teatr uliczny.

Sierpniowe spotkania rozpoczną zajęcia plastyczno-rozrywkowe. W pierwszy czwartek będzie można rysować na asfalcie, by w następny wtorek znów bawić się w teatr. 14 sierpnia czekają na uczestników zawody w nietypowych konkurencjach, a w czwartek autokarowa wycieczka w Bieszczady.

Ostatnie dwa tygodnie wakacji to znów survival i nauka tańca, a także origami i papierowe fantazje. Wakacyjne spotkania w MOK-u zakończy w ostatni czwartek sierpnia impreza rozrywkowa "Żegnaj lato na rok".

Półkolonia ze "Wzrastaniem"

Świetlica "Wzrastanie" w Przemyślu zaprasza na "Wakacje w mieście". Zajęcia z dziećmi poprowadzą odpowiednio przygotowani opiekunowie. W programie: gry i zabawy świetlicowe, zajęcia rekreacyjno-sportowe, wycieczki po mieście i okolicy, zajęcia plastyczne, projekcie filmów bez przemocy. Organizatorzy półkolonii zapewniają dzieciom śniadanie, obiad i podwieczorek.

Zgłoszenia uczestników w siedzibie świetlicy "Wzrastanie" przy ulicy Kościuszki 5 (II piętro), tel. 016 675-15-14. Odpłatność - 4 zł za dzień. Półkolonia potrwa od 2 do 31 lipca br. w godzinach od 8 do 16.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24