Marcin Trzyna
Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w derbach Turynu
Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w derbach Turynu East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, zremisowało na wyjeździe z Norwich 1:1.

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut Pawła Wszołka w meczu QPR – Bolton. Londyńczycy wygrali 2:0.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – RSC Anderlecht przegrał na wyjeździe z St. Truiden 0:1. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut, a w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec Razgrad wygrał na własnym obiekcie ze Slavią Sofia 4:1. Jacek Góralski rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Jakub Świerczok całe spotkanie spędził na ławce Łudogorca.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw przegrał na wyjeździe z Levskim Sofia 0:1. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce gości.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby zremisowało na wyjeździe z Aalborgiem 1:1. Kamil Wilczek zszedł z boiska w 32. minucie.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Piękny gol Kamila Glika w meczu AS Monaco – Dijon (4:0). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry. Glik w 56. minucie został ukarany żółtą kartką.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało na własnym obiekcie z Reims 1:2. Damien Perquis całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Grecja:

Piotr Grzelczak (Platanias) – Drużyna Piotra Grzelczaka przegrała na własnym obiekcie z Gianniną 0:3. Polak całe spotkanie spędził na ławce.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Przemysław Tytoń mecz Alaves – Deportivo La Coruna oglądał z wysokości ławki rezerwowej gości.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, przegrała na własnym obiekcie z wyżej notowaną Granadą 1:2.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – Dwie asysty Mateusza Klicha w meczu Roda Kerkrade – FC Utrecht (1:4). Polak rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Filip Kurto (Roda) – Całe spotkanie na ławce gospodarzy spędził Filip Kurto.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle przegrało u siebie z Ajaxem Amsterdam 0:1. Piotr Parzyszek całe spotkanie przesiedział na ławce PEC.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z MVV Maastricht 1:4. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Polak w 78. minucie został ukarany żółtą kartkę.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Całe spotkanie na ławce MVV spędził 23-letni Mikołaj Smyłek.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, przegrało na wyjeździe z FC Emmen 2:5.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Cztery gole Łukasza Adamczyka w meczu 24. kolejki 2. ligi Irlandii Północnej. PSNI FC wygrało u siebie z Lurgan Celtic 11:1.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Zwycięski gol Łukasza Gikiewicza w meczu Al-Faisaly Amman – Shabab Al Ordon (1:0).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Wolfsburg – Bayern Monachium (1:2). Polak rozpoczął spotkanie na ławce Bayernu, a na boisku pojawił się w 79. minucie. „Lewy” w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny, dzięki czemu „Bawarczycy” wywieźli z Dolnej Saksonii trzy punkty.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut Łukasza Piszczka w meczu Borussia Moenchengladbach – Borussia Dortmund (0:1).

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg wygrał przed własną publicznością z Werderem Brema 1:0. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Augsburgiem 1:0. Marcin Kamiński wszedł na boisko w doliczonym czasie gry.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało wyjazdowe spotkanie z Schalke Gelsenkirchen 1:2. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – 61 minut Artura Sobiecha w meczu Arminia Bielefeld – Darmstadt (2:0). Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – 88 minut rozegrał Waldemar Sobota w meczu Ingolstadt – St. Pauli. Hamburczycy wygrali 1:0.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Greuther Furth. Adam Bodzek całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało u siebie z Portimonense 1:3. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – 90 minut Piotra Polczaka w meczu CFR Cluj – Astra Giurgiu (2:0).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – Gol Jakuba Więzika w debiucie w barwach Podbrezovy. 26-letni napastnik przebywał na placu gry przez 89 minut, a jego drużyna wygrała ostatecznie z Tatranem Preszów 2:0.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce zremisował na własnym obiekcie ze Slovanem Bratysława 1:1. Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Również całe spotkanie na ławce gospodarzy przesiedział Dawid Kurminowski.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep – Istanbulspor (2:0).

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu przegrało u siebie z Rizesporem 2:4. Łukasz Szukała całe spotkanie przesiedział na ławce stołecznych, którzy po 22 kolejkach zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 39 punktów.

Ukraina:

Premier League:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało na własnym stadionie z Olimpikiem Donieck 1:0. Tomasz Kędziora rozegrał całe spotkanie w zespole Dynama. Polak w 75. minucie został ukarany żółtą kartką.

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 55 minut Arkadiusza Piskorskiego w meczu Cardiff Metropolitan – Druids (1:3).

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński w meczu SSC Napoli – SPAL (1:0) wszedł na plac gry w 70. minucie. Polak zastąpił na boisku Marka Hamsika. Napoli jest liderem Serie A z punktem przewagi nad Juventusem.

Bartosz Salamon (Spal) – 90 minut i żółta kartka Bartosza Salamona w meczu z Napoli.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w derbach Turynu (Torino – Juventus 0:1).

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Atalantą Bergamo i Fiorentiną. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Chievo Werona wygrało na własnym obiekcie z Cagliari 2:1. Paweł Jaroszyński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Mariusz Stępiński mecz z Cagliari również oglądał z wysokości ławki „Latających Osłów”.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua przegrała na wyjeździe z Milanem 0:1. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Całe spotkanie w barwach Sampdorii rozegrał również Bartosz Bereszyński.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 72. minucie.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Udinese 2:0. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce gości.

Serie B:

Przemysław Szymiński (Palermo) – 90 minut Przemysława Szymińskiego w meczu Perugia – Palermo (1:0).

Radosław Murawski (Palermo) – 90 minut Radosława Murawskiego w meczu z Perugią.

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Paweł Dawidowicz całe spotkanie spędził na ławce Palermo. Drużyna z Sycylii zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Tomasz Kupisz (Cesena) – 73 minuty Tomasza Kupisza w meczu Cesena – Cittadella (0:1).

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Optymalna kadra Polski na MŚ 2018 [23 NAZWISKA]

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? Glik i Lewandowski strzelali gole! [RAPORT, WIDEO] - Gol24