Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Cesare Abbate
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 0:4. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea City przegrała wyjazdowe spotkanie z Southampton 0:1. Fabiański rozegrał całe spotkanie w ekipie „Łabędzi”.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Ipswich Town – Aston Villa (0:0).

Ariel Borysiuk (QPR) – QPR przegrało na wyjeździe z Huddersfield 1:2. Borysiuk wszedł na plac gry w 46. minucie, a w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek cały mecz z Huddersfield spędził na ławce rezerwowych QPR.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Benfica) – Benfica Luanda przegrała na wyjeździe z Desportivo da Hulla 0:1. Jacek Magdziński przebywał na boisku przez 15 minut.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht wygrał na wyjeździe z Genk 2:0. Łukasz Teodorczyk rozegrał 87 minut w zespole „Fiołków”.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – 61 minut Arkadiusza Piecha w meczu Apollon Limassol – AEK Larnaka (0:1).

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Zakakiou zremisowało na wyjeździe z Anorthosisem 2:2. Mateusz Taudul rozegrał pełne 90 minut w bramce Zakakiou.

Patryk Procek (Achnas) – Drużyna Achnasu przegrała u siebie z Omonią Nikozja 1:2. 21-letni golkiper cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Nea Salamis. Tomasz Wełna cały mecz spędził na ławce Arisu.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Viborg (1:2). Polak rozegrał 79 minut w zespole gospodarzy. Brondby zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli.

Patryk Wolański (Horsens) – Horsens przegrało u siebie z Kopenhagą 0:2. 25-latek jest bramkarzem rezerwowym Horsens.

Francja:

Ligue 1:

Maciej Rybus (Lyon) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Olympique Marsylia - Olympique Lyon. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w ekipie OL.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – PSG wygrało wyjazdowe spotkanie z Caen 6:0. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w zespole Mistrza Francji.

Kamil Glik (AS Monaco) – Zwycięstwo AS Monaco z Stade Rennes 3:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Debiut Igora Lewczuka w meczu Bordeaux – Angers (0:1). Lewczuk rozegrał 90 minut.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu Nancy – Nantes (1:1). Polak rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Cordoba – Levante (1:0).

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Real wygrał na własnym stadionie z Alcorcon 2:0. Cezary Wilk spędził cały mecz na ławce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Twente Enschede pokonało u siebie Den Haag 4:1. Mateusz Klich rozegrał pełne 90 minut w barwach Twente.

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut i żółta kartka Wojciecha Golli w meczu Sparta Rotterdam – NEC Nijmegen (2:0).

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam zremisował na wyjeździe z Willem II 1:1. Filip Kurto cały mecz spędził na ławce gości.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Gol Piotra Parzyszka w meczu De Graafschap – FC Emmen (3:0). Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 19. minucie spotkania. 22-laterk rozegrał pełne 90 minut. Po siedmiu kolejkach Parzyszek ma na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Pełne 90 minut w bramce Graafschap rozegrał 23-letni Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard pokonała na własnym stadionie Cambuur 3:0. Adrian Purzycki całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało u siebie z Jong Ajax 1:0. 21-letni Mikołaj Smyłek wciąż jest bramkarzem rezerwowym MVV.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Sprokurowany rzut karny i żółta kartka dla Krzysztofa Kamińskiego w meczu z Kashimą. Jubilo przegrało 0:3.

Kazachstan:

1. liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – Przemysław Trytko rozegrał pełne 90 minut w meczu FK Atyrau – Akzajyk Uralsk (1:2).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bramka Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Ingolstadt (3:1). Gwiazdor Bayernu rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Hoffenheim. Jakub Błaszczykowski rozegrał 70 minut w zespole „Wilków”. Polak grał z opaską kapitana.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Również z opaską kapitana wystąpił Eugen Polanski. Były reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała u siebie z Freiburgiem 3:0. Paweł Olkowski wszedł na boisko w 65. minucie spotkania.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz cały mecz z Kolonią spędził na ławce Freiburga. Były golkiper Eintrachtu Brunszwik być może niedługo otrzyma szansę debiutu w niemieckiej ekstraklasie.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – 90 minut Artura Sobiecha w meczu Arminia Bielefeld – Hannover (3:3).

Michał Mak (Arminia) – Debiut Michała Maka w 2. Bundeslidze w barwach Arminii. Polak wszedł na boisko w 40. minucie, lecz zszedł z placu gry w 83. minucie. W drugiej połowie Mak obejrzał żółtą kartkę.

Tomasz Hołota (Arminia) – Tomasz Hołota cały mecz z Hannoverem spędził na ławce Arminii Bielefeld.

Adam Bodzek (Fortuna) – Porażka Fortuny Dusseldorf na wyjeździe z Heidenheim 0:2. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut, w pierwszej części spotkania 31-latek obejrzał żółtą kartkę.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum rozegrało na własnym obiekcie szalone spotkanie z Norymbergą. Gospodarze wygrali 5:4, a Paweł Dawidowicz rozegrał pełne 90 minut. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen przegrało na wyjeździe z Eintrachtem Brunszwik 1:2. Jakub Kosecki przebywał na placu gry przez 60 minut.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik cały mecz z Eintrachtem spędził na ławce przyjezdnych.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Waldemar Sobota rozegrał 81 minut w meczu Karlsruher – Sankt Pauli. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Norwegia:

Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Wyjazdowa porażka Stromsgodset z Aalesund 2:4. Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym Stromsgodset.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Bramka Janusza Gola w meczu Terek Grozny – Amkar Perm (1:3). Polak ponadto zanotował asystę przy golu Zajtseva, a także otrzymał żółtą kartkę. Gol rozegrał pełne 90 minut.

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – FK Krasnodar pokonał u siebie FK Rostów 2:1, choć do 87. minuty prowadzili goście. Artur Jędrzejczyk przebywał na placu gry przez 72 minuty.

Tajlandia:

Thai Premier League:

Łukasz Gikiewicz (BEC-Tero) – BEC-Tero wygrało u siebie z Sukhothai 1:0. Sasana zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrało wyjazdowe spotkanie z Yeni Malatyaspor 0:2. Adam Stachowiak rozegrał pełne spotkanie w bramce gości.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał u siebie z Debreczynem 3:1. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy. Polak został ukarany żółtą kartką w drugiej części spotkania.

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – Fantastyczny występ Arkadiusza Milika w meczu SSC Napoli – Bolonia (3:1). Polski napastnik wszedł na plac gry w 61. minucie przy wyniku 1:1 i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Piotr Zieliński (Napoli) – Również bardzo dobre spotkanie w barwach „Azzurri” zanotował Piotr Zieliński. Po faulu na Zielińskim czerwoną kartkę otrzymał Emil Krafth. Były zawodnik Empoli rozegrał 90 minut.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo zremisowało na wyjeździe z Crotone 1:1. Thiago Cionek cały mecz spędził na ławce Palermo.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Roma przegrała na wyjeździe z Fiorentiną 0:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Cały mecz na ławce "Violi" spędził Bartłomiej Drągowski.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w spotkaniu Torino - Empoli. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua przegrała na własnym obiekcie z Milanem 0:1. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Calgiari Calcio wygrało na własnym stadionie z Atalantą 3:0. Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce rezerwowej beniaminka.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara przegrała na wyjeździe z Cittadellą 1:3. Tomasz Kupisz całe spotkanie przesiedział na ławce Novary.

Błażej Augustyn (Ascoli) – 90 minut i żółta kartka Błażeja Augustyna w meczu Trapani – Ascoli. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Porażka Al Sharjah z Al Shabab 1:2 na inaugurację tamtejszej ekstraklasy. Adrian Mierzejewski rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Alaves – Deportivo La Coruna (Przemysław Tytoń)
Gabala (Dawid Pietrzkiewicz) – AZAL PFK
Karmiotissa – AEL Limassol (Łukasz Skowron)
Throttur – Olafsvik (Tomasz Łuba)

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24