Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Tomasz Hołod / Polska Press
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Asysta Kamila Grosickiego w meczu Aston Villa – Hull City (1:1). Reprezentant Polski zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, wygrało na własnym obiekcie z Birmingham 1:0.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Paweł Wszołek (QPR) – Asysta i pełne 90 minut Pawła Wszołka w meczu QPR – Reading. Londyńczycy wygrali 2:0.

Ariel Borysiuk (QPR) - Ariel Borysiuk cały mecz spędził na ławce QPR.

Mateusz Klich (Leeds) – Leeds United przegrało wyjazdowe spotkanie z Boltonem 2:3. Mateusz Klich cały mecz spędził na ławce gości.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht wygrał na własnym obiekcie z Oostende 1:0. Łukasz Teodorczyk przebywał na boisku przez 54 minuty.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – Frydek Mistek przegrał na wyjeździe z Pardubicami 0:1. Łukasz Pielorz rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby wygrało u siebie z FC Kopenhagą 1:0. Kamil Wilczek całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Kamil Glik udanie zainaugurował 1. kolejkę francuskiej ekstraklasy. Glik zdobył bramkę w meczu AS Monaco – Toulouse (3:2). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, a na listę strzelców wpisał się w 70. minucie gry.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux zremisowało na wyjeździe z Angers 2:2. Igor Lewczuk cały mecz przesiedział na ławce „Żyrondystów”.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Nantes przegrało na wyjeździe z Lille 0:3. Mateusz Stępiński całe spotkanie spędził na ławce „Kanarków”.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – Debiut Damiena Perquisa w Gazalec Ajaccio. Nowa drużyna Perquisa bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z FC Lorient. Były reprezentant Polski przebywał na placu gry przez 69 minut.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, przegrało na własnym obiekcie z Hiroshimą 2:3. Po 20 kolejkach drużyna polskiego golkipera zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Niemcy:

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt zremisował na wyjeździe z Kaiserslautern 1:1. Artur Sobiech rozegrał 78 minut. Kilka minut wcześniej polski napastnik asystował przy bramce Kamavuaki.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała na wyjeździe z Erzgebirge Aue 2:0. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Norwegia:

Tippeligaen:

Jakub Serafin (Haugesund) – Debiut Jakuba Serafina w Haugesund. Drużyna Polaka przegrała na wyjeździe z Sarpsborg 08 1:2. Serafin wszedł na plac gry w 60. minucie.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw Moskwa wygrał na własnym stadionie z SKA Chabarowsk 1:0. Maciej Rybus rozegrał całe spotkanie w moskiewskim zespole.

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut Janusza Gola w meczu Dynamo Moskwa – Amkar Perm (3:0).

Maciej Wilusz (FK Rostów) – FK Rostów wygrał na wyjeździe z Anży Machaczkała 1:0. Maciej Wilusz rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu zremisowała na wyjeździe z CS Universitatea Craiova 1:1. Piotr Polczak cały mecz spędził na ławce gości.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Presov) – Tatran Presov przegrał u siebie z Nitrą 0:4. Jakub Więzik przebywał na boisku przez 76 minut.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin przegrał na wyjeździe z Podbrezovą 0:1. Gerard Bieszczad rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Partizan Bardejov bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Lokomotivą Zvolen. Szymon Gruca przebywał na placu gry przez 68 minut.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Hearts) – 69 minut rozegrał Rafał Grzelak w meczu Celtic Glasgow – Hearts (4:1). Minutę przed zejściem Polak został ukarany żółtą kartką.

Krystian Nowak (Hearts) – Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce “Serc”.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Vorskla – Dynamo Kijów. Tomasz Kędziora rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Polak w 90. minucie został ukarany żółtą kartką.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Liefering (Bartłomiej Żynel) – Ried
St. Pauli (Waldemar Sobota) – Dynamo Drezno
Feirense – Tondela (Mateusz Zachara)

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24