Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski w świetnym stylu przerwał strzelecką niemoc
Robert Lewandowski w świetnym stylu przerwał strzelecką niemoc East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał u siebie z Tottenhamem 0:1.

Artur Boruc (Bournemouth) – Remis 0:0 z Southampton. Cały mecz na ławce.

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – Gol Mateusza Klicha w meczu Blackburn – Leeds (2:1). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. W doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City zremisowało u siebie z Preston 1:1. Kamil Grosicki zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało u siebie z QPR 0:2. Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut w ekipie z Londynu.

Paweł Olkowski (Bolton) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Rotherham – Bolton. Paweł Olkowski rozegrał całe spotkanie.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – 90 minut w meczu FAC Wien – Vorwarts Steyr (1:2).

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 90 minut w meczu Karabach Agdam - Sabail (1:0).

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Genk wygrał z Eupen 2:1. Piotrowski cały mecz spędził na ławce.

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 90 minut Bartosza Kapustki w meczu Westerlo – Leuven (0:1).

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, wygrał na własnym stadionie z Czerno More 2:1.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec wygrał 2:1 z Levskim. Jacek Góralski wszedł na plac gry w 71. minucie.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut w meczu Beijing Guoan – Changchun Yatai (1:1).

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Dinamo Zagrzeb wygrało na wyjeździe z Istrą 1961 4:1. Damian Kądzior wszedł na boisko w 61. minucie.

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – 59 minut Krystiana Nowaka w meczu Slaven Belupo – HNK Gorica (0:1). Cztery minuty wcześniej Polak został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Łukasz Zwoliński również obejrzał żółtą kartkę w drugiej części meczu. Napastnik zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – Czyste konto Patryka Procka w meczu APOEL Nikozja – AEL Limassol (0:0).

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux przegrało na wyjeździe z Montpellier 0:2. Igor Lewczuk cały mecz spędził na ławce.

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu Strasbourg – AS Monaco (2:1).

Rafał Kurzawa (Amiens) – Mecz z PSG (porażka 0:5) spędził na ławce.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Malaga przegrała na wyjeździe z Elche 0:2. Paweł Kieszek cały mecz spędził na ławce.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Porażka 0:4 z Ajaxem Amsterdam. Filip Bednarek cały mecz spędził na ławce.

Karol Niemczycki (Breda) – Breda zremisowała u siebie z Willem II Tilburg 2:2. Karol Niemczycki cały mecz spędził na ławce N.A.C.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu V-Varen Nagasaki – Jubilo Iwata (0:0).

Luksemburg:

2. Liga:

Michał Mroch (Atert Bissen) – Gol Michała Mrocha w meczu Atert Bissen - Koeppchen Wormeldange (5:1).

Łotwa:

Kamil Biliński (Riga FC) – 90 minut Kamila Bilińskiego w meczu Riga FC – Jelgava (2:0).

Niemcy:

Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Wolfsburg – Bayern Monachium (1:3). „Lewy” zanotował ponadto asystę przy golu Jamesa Rodrigueza.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu Eintracht Frankfurt – Fortuna Dusseldorf (7:1).

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – Adam Bodzek przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut.

David Kopacz (Stuttgart) – David Kopacz spotkanie z Borussią Dortmund (0:4) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut i asysta Łukasza Piszczka w meczu ze Stuttgartem.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Czyste konto Rafała Gikiewicza w meczu Paderborn – Union Berlin (0:0). Po 10 kolejkach stołeczni zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów.

Norwegia:

Eliteserien:

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Ranheim i Bodo/Glimt. Artur Krysiak całe spotkanie spędził na ławce gości.

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Czyste konto Łukasza Jarosińskiego w meczu Tromsdalen – Ham-Kam (0:2).

Rosja:

Premjer Liga:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu Lokomotiw Moskwa – FK Rostów (2:1).

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w starciu z Lokomotiwem.

2. Liga:

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk) – Gol Łukasza Sekulskiego w meczu Zenit 2 – SKA Chabarowsk (0:1). Polski napastnik wszedł na boisko w 57. minucie, a na listę strzelców wpisał się w 76. minucie.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – Spartak Trnava wygrał u siebie z Senicą 4:1. Patryk Małecki całe spotkanie przesiedział na ławce.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce zremisował na wyjeździe z Żyliną 2:2. Dawid Kurminowski wszedł na boisko w 83. minucie.

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – Całe spotkanie spędził na ławce MFK.

Turcja:

Super Lig:

Jarosław Jach (Rizespor) – 90 minut Jarosława Jacha w meczu Rizespor – Konyaspor (1:1).

2. liga:

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Denizlispor - Afjet Afyonspor (3:0).

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu Worskła Połtawa – Dynamo Kijów (0:1).

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 59 minut w meczu Druids – Cardiff Metropolitan (1:1).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisował na własnym obiekcie z Genoą 1:1.

Krzysztof Piątek (Genoa) – 90 minut Krzysztofa Piątka w starciu z Juventusem.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – Udinese przegrało na własnym obiekcie z Napoli 0:3. Teodorczyk całe spotkanie spędził na ławce.

Piotr Zieliński (Napoli) – 85 minut Piotra Zielińskiego w starciu z "Zebrette".

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik przebywał na boisku przez 74 minuty, w pierwszej połowie Polak został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, zremisowała u siebie z Torino 2:2.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut Thiago Cionka w meczu AS Roma – Spal (0:2).

Mariusz Stępiński (Chievo) – 63 minuty Mariusza Stępińskiego w meczu Chievo Werona – Atalanta Bergamo (1:5).

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 90 minut rozegrał Paweł Jaroszyński.

Arkadiusz Reca (Atalanta) – Arkadiusz Reca całe spotkanie z Chievo spędził na ławce przyjezdnych.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Fiorentina – Cagliari. Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Bartosz Salamon (Frosinone) – Remisem 3:3 zakończył się mecz Frosinone – Empoli. Bartosz Salamon całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Michał Marcjanik (Empoli) – Również całe spotkanie na ławce spędził Michał Marcjanik.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – Hellas Verona zremisował na wyjeździe z Venezią 1:1. Paweł Dawidowicz wszedł na boisko w 68. minucie. Hellas jest wiceliderem Serie B.

Radosław Murawski (Palermo) – 90 minut Radosława Murawskiego w meczu Lecce – Palermo (1:2).

Przemysław Szymiński (Palermo) – Całe spotkanie przesiedział na ławce Palermo.

Tomasz Kupisz (Ascoli) – Ascoli wygrało przed własną publicznością z Carpi 1:0. Tomasz Kupisz całe spotkanie spędził na ławce.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Sampdoria (Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Dawid Kownacki) – Sassuolo
Brondby (Kamil Wilczek) – Odense
Lens – GFC Ajaccio (Damien Perquis)
Duisburg – St. Pauli (Waldemar Sobota)
Adana Demirspor (Jakub Kosecki) – Elazigspor

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24