Jak się pracuje w Nowym Stylu? O tym mówi nowy raport...

  Jak się pracuje w Nowym Stylu? O tym mówi nowy raport społeczny firmy. Dziają w niej rzecznicy ds. etyki

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Nowiny

  Jak się pracuje w Nowym Stylu? O tym mówi nowy raport społeczny firmy. Dziają w niej rzecznicy ds. etyki

  ©Grupa Nowy Styl

  Grupa Nowy Styl wydała raport społeczny za lata 2016-2017. Przekazuje w nim informacje dla klientów i pracowników. Grupa Nowy Styl prezentuje w nim swoją strategię zrównoważonego rozwoju, rozlicza się z realizacji celów i prezentuje szczegółowe dane ilościowe i jakościowe.
  Jak się pracuje w Nowym Stylu? O tym mówi nowy raport społeczny firmy. Dziają w niej rzecznicy ds. etyki

  ©Grupa Nowy Styl

  - Raport przygotowujemy z myślą o całym naszym otoczeniu, ale szczególnie o pracownikach i klientach. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, które pracownicy zgłosili podczas badania ankietowego, w tegorocznym raporcie zawarliśmy wiele informacji na temat warunków pracy i ścieżki rozwoju w naszej firmie oraz zaangażowania społecznego Grupy Nowy Styl w jej lokalnych środowiskach, przede wszystkim na Podkarpaciu – mówi Alina Szastok, która koordynowała pracę nad raportem.

  W sumie w spółkach firmy w Polsce i 15 innych krajach kadrę tworzy ponad 6500 osób.
  Na Podkarpaciu dla Grupy Nowy Styl pracuje ponad trzy tysiące osób (firma ma główną siedzibę w Krośnie i zakłady produkcyjne w Jaśle). Wynagrodzenia i benefity pracowników - jak informuje raport - w 2017 roku wyniosły ponad 314 mln zł.

  - Od 2 lat intensywnie promujemy Kodeks etyczny, który definiuje zasady działania w obszarach m.in. relacji między pracownikami, z klientami, dostawcami i konkurencją, korzyści materialnych czy konfliktu interesów. Dokument podkreśla też wartości organizacji: uczciwość, tolerancję, ambicję i pokorę, które zawsze stanowiły ramę dla rozwoju firmy. Na straży przestrzegania zasad kodeks ustanowił kadrę kierowniczą, do której najbardziej naturalnie pracownicy kierują się ze swoimi pytaniami i która ma być wzorem do naśladowania. Wprowadził też nową funkcję w organizacji - rzeczników ds. etyki, którzy podlegają bezpośrednio pod zarząd Grupy Nowy Styl i rozwiązują najdelikatniejsze incydenty.

  - Jako najważniejsze zasady działania rzeczników przyjęliśmy anonimowość i otwartość, bo wiemy, że pracownicy potrzebują poczucia bezpieczeństwa, by powierzyć nam sprawy etyczne, często bardzo trudne i delikatne. I to zadziałało – po pierwszym okresie naszej działalności mieliśmy okazję rozwiązać już kilka zgłoszeń. Jestem przekonany, że ujawnianie i rozwiązywane tego typu problemów na bieżąco przynosi organizacji ogromne korzyści: pomaga jej się rozwijać zgodnie z przyjętymi wartościami i ogranicza ryzyka reputacyjne – mówi Marcin Płoszaj, jeden z firmowych rzeczników ds. etyki.

  Raport wymienia lokalne inicjatywy, w które angażuje się Grupa Nowy Styl. W latach 2016-2017 firma była sponsorem m.in. koszykarskiego Klubu Miasto Szkła Krosno, Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Krośnieńskiego, Krośnieńskiego Klubu Biegacza, Ultramaratonu Magurskiego, biegu Łemkowyna Ultratrail i Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego. Logotyp firmy widnieje też na kombinezonach drużyny ROTOR z koła naukowego PWSZ w Krośnie, która konstruuje bolidy i startuje w Shell Ecomarathonie.

  Grupa Nowy Styl wspiera także działania z obszaru edukacji. Od 3 lat jest jednym z dwóch głównych sponsorów Europejskiego Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach a także wydarzeń koncertowych, m.in. krośnieńskiego Young Arts Festival. Razem z Fundacją Świat Pieniądza firma organizuje w krośnieńskich szkołach praktyczne lekcje ekonomii dla dzieci, w ramach których uczy przedsiębiorczości i organizuje wyjazdy do instytucji finansowych (Narodowego Banku Polskiego czy na Giełdę Papierów Wartościowych).

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo