Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak zabudować pralkę. Projekt łazienki

al/Ula Sobol
Wizualizacje łazienki wykonane przez Urszulę Gacek. Urządzając łazienkę, nie przesadzaj z dekorami. Im spokojniejsze zestawienie płytek dobierzesz do wykończenia ścian, tym więcej będziesz mógł "poszaleć” z ilością i rodzajem dodatków, które wymienia się częściej niż płytki.
Wizualizacje łazienki wykonane przez Urszulę Gacek. Urządzając łazienkę, nie przesadzaj z dekorami. Im spokojniejsze zestawienie płytek dobierzesz do wykończenia ścian, tym więcej będziesz mógł "poszaleć” z ilością i rodzajem dodatków, które wymienia się częściej niż płytki.
Projekt łazienki przygotowała URSZULA GACEK, architekt z Architektonicznej Pracowni Projektowej z Rzeszowa.

[obrazek1] Wizualizacje łazienki wykonane przez Urszulę Gacek.

Umywalka i miska ustępowa wymagają sporo miejsca po bokach, które umożliwi swobodne z nich korzystanie. Należy unikać położenia tych dwóch elementów w tym samym narożniku.

Mając na uwadze, że najważniejszą cechą łazienki jest funkcjonalność, wykorzystałam pion instalacyjny. Za pomocą lekkich pustaków odstawiłam stelaż do podwieszania miski ustępowej od ściany, tak, że po jego zabudowaniu zlicował (zrównał) się on z jeszcze niewiele wysuniętym pionem.

Przy wannie utworzyła się wnęka do odstawiania kosmetyków. Tym sposobem po lewej stronie od miski ustępowej uzyskałam miejsce na szafkę, w której spokojnie możemy zmieścić pralkę.

Dodatkowo, powyżej pralki i zabudowanego stelaża do podwieszenia miski ustępowej uzyskaliśmy miejsce na szafki wzdłuż całej ściany, aż do pionu instalacyjnego. Dzięki temu, że umywalka została umieszczona na przeciwko miski ustępowej, a na ścianie pomiędzy nimi postawiona została wanna, został zachowany wygodny dostęp do każdego z elementów wyposażenia.

Zabiegiem ułatwiającym poruszanie się po łazience było dodatkowo takie rozlokowanie drzwi, aby nie "wpadało" się na żaden z elementów wyposażenia.

Lustro zastosowane na całej szerokości ściany dodatkowo optycznie zwiększa pomieszczenie. Współczesne wzornictwo pozwala zoptymalizować miejsce, które zajmą nam poszczególne sprzęty. W tej łazience zastosowano nietypową umywalkę o głębokości 40 cm i blat po jej obydwu stronach, przechodzący w półkę przy wannie, o głębokości 35 cm.

Zaoszczędzone w ten sposób 10 cm w stosunku do standardowych umywalek o głębokości 50 cm mogliśmy przeznaczyć na dłuższą wannę (w tym przypadku 170 cm). W lustrze widzimy zastosowane oświetlenie - biegnące przez całą długość pomieszczenia taśmy ledowe zabezpieczone przed wilgocią dzięki profilom z mlecznego pleksi.

Producenci płytek dają nam ciekawą możliwość łączenia płytek kolorowych z płytkami drewnopodobnymi. Stosując na ścianach duży format płytek np. 45x90 cm pomieszczenie nabiera dodatkowego oddechu. Połączenie mocnego koloru z drewnem powoduje, dodaje mu szlachetności i spokoju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24