Wypożyczanie samochodów staje się w Polsce coraz popularniejsze. Dlatego już teraz można zaobserwować pewne trendy wśród osób, które decydują się na takie rozwiązanie. Czy Polacy mają jakieś preferencje dotyczące wynajmowanych przez siebie samochodów? Czy bardziej stawiamy na ekonomiczne rozwiązania, czy jednak lubimy zaszaleć?

Ekonomia ponad wszystko

To, jakie samochody są najpopularniejsze wśród osób korzystających z wypożyczalni aut, w dużej mierze zależy od grupy docelowej. Jednak z reguły najczęściej z usług wypożyczalni korzystają osoby szukające ekonomicznych rozwiązań, które pozwolą na optymalizacje kosztów jazdy po mieście. Bardzo często są to osoby, które udają się w podróże związane z pełnieniem obowiązków służbowych, którym przede wszystkim zależy na czasie i możliwości bezpiecznego i sprawnego poruszania się po mieście. Nie bez znaczenia jest w takim przypadku również rozmiar samochodu – niewielkie, typowo miejskie samochody takie jak np. Mini czy Smart można bez większych problemów zaparkować w nawet najbardziej zatłoczonych miejscach. Są one doskonałe do dojazdów do pracy, na szybkie zakupy czy dojechanie z lotniska do hotelu lub miejsca spotkania służbowego.

Jak inne samochody wybierają zwiedzający w naszym mieście?

Obok samochodów w wersji „mini” chętnie wybierane są również ekonomiczne samochody rodzinne, które są bardziej przestrzenne w środku, ale też pozwalają na zabranie ze sobą większej ilości bagażu. Do takich samochodów chętnie dobierane są również foteliki samochodowe. Są to samochody, które pozwalają na komfortową jazdę po mieście, a także krótkie wycieczki poza miasto.

Oba rodzaje samochodów oferuje między innymi wypożyczalnia samochodów Rzeszów – Carfree.pl. Oprócz Rzeszowa ma ona oddziały w wielu innych miastach w Polsce, dzięki czemu można samochód wypożyczyć w jednym mieście i oddać w drugim.

Klasa premium – kiedy najchętniej jest wybierana?

Pozostaje kwestia samochodów klasy premium, tych z wyższych segmentów i zarazem droższych. Nie są to samochody chętnie wypożyczane na co dzień. Jednak sięgamy po nie w momencie, gdy czeka nas wyjątkowa okazja. Najczęściej samochody klasy premium wypożyczane są z okazji ślubu dla Pary Młodej. W takiej sytuacji najczęściej wybierane są możliwie najbardziej luksusowe i komfortowe auta, które pozwalają podkreślić uroczysty i wyjątkowych charakter tego dnia. Czasami na taką okazję wynajmowane są również limuzyny, w których oprócz Młodej Pary często do miejsca zaślubin podróżują również świadkowie, a nawet rodzice Młodych.

Inną okazją, na jaką chętnie wypożyczane są auta klasy premium, są wieczory panieńskie oraz kawalerskie. Zdarza się coraz częściej, że również urodziny obchodzone są coraz huczniej i w tym celu wynajmowane są samochody, w tym wspomniane wyżej limuzyny, które pozwalają na podróżowanie w komfortowych warunkach większej liczbie osób. Niektóre firmy pozwalają na dodatkowe dekorowanie samochodu i rozpoczęcie w nim zabawy. Samochody najczęściej wynajmowane są na osiemnastkę lub kolejne już okrągłe jubileusze. Zobacz również Opłata za wynajem samochodu a kilometrówka.