Jacek Czaplewski
Pierwszy gol Kiwiora dla Arsenalu! Od razu po akcji został zmieniony
Pierwszy gol Kiwiora dla Arsenalu! Od razu po akcji został zmieniony PAP/EPA
Liga angielska. Jakub Kiwior zdobył pierwszą bramkę w barwach Arsenalu i zarazem debiutancką w Premier League. W meczu wieńczącym sezon pokonał bramkarza Wolverhampton. Ten gol pozwolił ustalić wynik na 5:0.

Kiwior z trafieniem w meczu Arsenal - Wolverhampton

Jakub Kiwior strzelił gola w 78 minucie. Po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego jako pierwszy dopadł do piłki zbyt krótko odbitej przez Adama Traore. Oddał strzał z prawej nogi w środek boiska. To nie była mocna i precyzyjna próba, ale zasłonięty bramkarz Jose Sa przepuścił futbolówkę, a ta wtoczyła się za linię.

Po golu Kiwior odebrał gratulacje od wszystkich kolegów z drużyny. Gdy wrócił na własną połowę srogo się zawiódł. Trener Mikel Arteta zaordynował bowiem zmianę. Za Polaka w 80 minucie wszedł Kieran Tierney.

Na debiutancką bramkę w Arsenalu Kiwior musiał zaczekać do ósmego występu, swojego siódmego w Premier League. Jego zespół skończył sezon jako wicemistrz ze stratą pięciu punktów do Manchesteru City.

Kiwior bynajmniej nie kończy jeszcze sezonu. Wkrótce przyleci do Polski na zgrupowanie reprezentacji przed dwoma meczami: z Niemcami (towarzysko) w Warszawie oraz Mołdawią (el. Euro 2024) w Kiszyniowie.

Arsenal - Wolverhampton 5:0 (3:0)

Bramki: Xhaka 11', 14', Saka 27', Jesus 58', Kiwior 78'

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Mistrzowie Polski w niedzielę 28 maja odwiedzili klasztor jasnogórski, aby spotkać się z ojcami paulinami.

"Medaliki" na Jasnej Górze. Raków Częstochowa odwiedził ojcó...