Janusz Malarz - dziarski weteran z Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg znów na podium

Piotr Szpak
Janusz Malarz (drugi z lewej) ponownie stanął na podium.
Janusz Malarz (drugi z lewej) ponownie stanął na podium. Archiwum prywatne
W czwartym turnieju Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym, rozgrywanym w Węgierskiej Górce zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg Janusz Malarz wywalczył trzecie miejsce w kategorii plus 75 lat.

W fazie grupowej Malarz wygrał swoje pojedynki pokonując w nich 3:1 (3, -10, 8, 8) Ryszarda Szewczuka z Ziębic, 3:0 (3, 1, 5) Zbigniewa Bartkiewicza z Opola oraz 3:2 (-9, -9, 10, 3, 7) Edwarda Dąbrowskiego z Warszawy.

W ćwierćfinale pokonał 3:1 (9, 3, -6, 10) Jana Hreczucha z Wrocławia a w półfinale uległ 0:3 (-4, -8, -5) Henrykowi Glura z Bydgoszczy późniejszemu zwycięzcy tej kategorii.

W walce o trzecie miejsce tarnobrzeżanin wygrał 3:1 (8, 3, -4, 6) z Antonim Szwabem z Wodzisławia Śląskiego.

W tym turnieju zdobył kolejne 210 punktów i w Ogólnopolskim Rankingu Weteranów w sezonie 2017/2018 w kategorii 75+, a po czterech Turniejach Grand Prix Polski Janusz Malarz jest na czwartym miejscu z 805 punktami na koncie.

(Źródło: vivi24)

Materiał oryginalny: Janusz Malarz - dziarski weteran z Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg znów na podium - Echo Dnia Podkarpackie