Janusz Zapotocki i Tomasz Kulawik, radni miejscy SLD w Przemyślu, zostali zawieszeni w funkcji członka Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Zawieszeni członkowie przemyskiego SLD, od lewej Tomasz Kulawik i Janusz Zapotocki.
Zawieszeni członkowie przemyskiego SLD, od lewej Tomasz Kulawik i Janusz Zapotocki. Norbert Ziętal, Łukasz Solski
Janusz Zapotocki i Tomasz Kulawik, radni klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radzie Miejskiej w Przemyślu, zostali zawieszeni w funkcjach członków SLD. Decyzję podjął Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD. Teraz Zapotockiego i Kulawika czeka sąd partyjny, który podejmie decyzję o ich usunięciu lub nie z partii.

Z wnioskiem o zawieszenie Janusza Zapotockiego i Tomasza Kulawika w funkcjach członków SLD do Włodzimierza Czarzastego wystąpił Wiesław Buż, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Rzeszowa oraz przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD na Podkarpaciu.

Powód?

Zawarcie przez trzyosobowy klub SLD w Radzie Miejskiej w Przemyślu nieformalnej koalicji w przemyskiej radzie miejskiej, z radnymi Prawa i Sprawiedliwości oraz Regii Civitas. Z klubu radnych SLD w Przemyślu członkami partii SLD są Zapotocki i Kulawik. W skład klubu wchodzi również Bogumiła Nowak, nie jest jednak członkiem partii.

- Musiałem podjąć zdecydowane działanie. Klub radnych SLD w Przemyślu z własnej inicjatywy wziął udział w zmianie struktury osobowej w składzie władz Rady Miasta Przemyśla. Nie było to skonsultowane w żaden sposób ani z organizacją wojewódzką, ani z przewodniczącym. Stało się to bez uzgodnienia, dlatego zareagowałem w ten sposób, wnioskując o zawieszenie obu panów - podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie mówił poseł Wiesław Buż.

- Dzisiaj rano otrzymałem decyzję pana Czarzastego o zawieszeniu tych dwóch panów. W najbliższym czasie zawnioskujemy do sądu partyjnego o wykluczenie bądź wykreślenie obu tych panów z listy członków SLD

- mówi Buż.

Oprócz braku konsultacji z władzami partii, jako powód wniosku o zawieszenie poseł Buż podał, że "nie jest także akceptowane samowolne podjęcie współpracy z przedstawicielami klubu PiS oraz klubu Regii Civitas, którzy 28 sierpnia 2019 r. poparli oświadczenie Rady Miejskiej >>wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologi tzw. ruchów LGBT<<"

Zapotocki i Kulawik są we władzach przemyskich struktur SLD, Zapotocki szefuje przemyskiej organizacji.

- Samorząd powinien być z dala od polityki. Dla mnie najbardziej liczy się dobro miasta Przemyśla i jego mieszkańców i dla tej sprawy będę dalej pracował - skomentował dla "Nowin" Janusz Zapotocki.

W Przemyślu nie ma formalnej koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas i SLD. Nie została podpisana żadna umowa. W ub. piątek ugrupowania ta przejęły jednak władzę w Radzie Miejskiej w Przemyślu. W ciągu zaledwie kilku godzin wymieniono przewodniczącego rady i dwóch wiceprzewodniczących oraz przewodniczących prawie wszystkich komisji w radzie. Funkcje te objęli radni PiS, Regii i SLD.

Rzeszów w 1994 roku - na YouTube pojawił się film prezentujący miasto z tamtego okresu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24