reklama

Jarosław Kaczyński w Rzeszowie. Trwa wiec na Rynku

Małgorzata FrońZaktualizowano 
Jarosław Kaczyński przemawia na rzeszowskim rynku.
Jarosław Kaczyński przemawia na rzeszowskim rynku. Krzysztof Łokaj
Jarosław Kaczyński przyjechał do Rzeszowa. Przed chwilą na rynku rozpoczął się wiec wyborczy.

Jarosław Kaczyński na wiecu w Rzeszowie

Prezes wszedł na scenę. - Witam państwa w ten piękny majowy dzień - powiedział. Tłum liczący kilkaset osób skandował "Jarosław! Jarosław! Jarosław!"

W tej chwili Jarosław Kaczyński mówi o sytuacji politycznej i gospodarczej na Podkarpaciu, o inwestycjach przeciwpowodziowych i drogowych, które nie zostały zrealizowane i wycofane z programów rządowych.

- Tych decyzji niekorzystnych dla Podkarpacia było bardzo wiele - mówi Kaczyński. - Wynika to z faktu, że Platforma Obywatelska stawia na rozwój bogatych regionów i pomija biedniejsze. My na to nie pozwolimy, bo wszyscy mamy równe prawa.

Tłum co chwilę przerywa wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego gromkimi brawami.

Wkrótce relacja z wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Rzeszowie.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 68

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
bloger
W dniu 08.10.2018 o 20:12, Gość napisał:

"Zwykły poseł" Jarosław Kaczyński,pracujący za zwierzchnika prezydenta i premiera nie może się zdecydować,jaka ma być Polska. Kiedyś pragnął by była wielka jak Chiny,nie sprecyzował czy terytorialnie czy ludnościowo. Za chwilę zmienił zdanie i chciał podobieństwa do Turcji a w Warszawie miał być Budapeszt bis. Będąc na Podkarpaciu rozmarzył się o Szwajcarii aby za minutę zmienić zamiar i proponować podobieństwo do Bawarii. Nie dokończył myśli i nie wyjaśnił,czy Bawaria bis miała być częścią Chin czy też częścią Turcji.  Może przy kolejnej wizycie w Rzeszowie sprawa się wyjaśni.Kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa będącego stolicą regionu powinien proponować jego podobieństwo do Monachium,co się prezesowi partii może spodobać.

KAŻDY INNY KANDYDAT BĘDZIE LEPSZY OD FERENCA

G
Gość
W dniu 14.05.2011 o 15:58, TW Łukasz napisał:

Od zarazy ,głodu i wojny ,TVN-u i Platformy -uchron Nas Panie - TW Łukasz.

To Ty jesteś TW ???????????

G
Gość

"Zwykły poseł" Jarosław Kaczyński,pracujący za zwierzchnika prezydenta i premiera nie może się zdecydować,jaka ma być Polska. Kiedyś pragnął by była wielka jak Chiny,nie sprecyzował czy terytorialnie czy ludnościowo. Za chwilę zmienił zdanie i chciał podobieństwa do Turcji a w Warszawie miał być Budapeszt bis. Będąc na Podkarpaciu rozmarzył się o Szwajcarii aby za minutę zmienić zamiar i proponować podobieństwo do Bawarii. Nie dokończył myśli i nie wyjaśnił,czy Bawaria bis miała być częścią Chin czy też częścią Turcji.  Może przy kolejnej wizycie w Rzeszowie sprawa się wyjaśni.

Kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa będącego stolicą regionu powinien proponować jego podobieństwo do Monachium,co się prezesowi partii może spodobać.

z
zakpił z elektoratu PIS

Dlaczego Bawaria tak pociąga Jarosława???

Czy na spotkaniu w Rzeszowie zakpił z własnego elektoratu???

Poniżej kilka wspomnień miejmy nadzieję, że wyłącznie historycznych:

 

Bawaria 05.01.1919 - utworzenie DAP (Niemiecka Partia Robotników),  której członkowie zwali siebie faszystami.

faszyzm - doktryna polityczna sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa. Uważany jest za doktrynę skrajnie prawicową. Najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.

Od 1920 roku partia zmieniła nazwę na NSDAP - Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników, której członkowie nazywali się nazistami.

24 lutego 1920 Adolf Hitler przedstawił 25 punktów programu NSDAP. Dotyczyły one anulowania postanowień traktatu wersalskiego i zjednoczenia narodu niemieckiego w jedno państwo. Wzmiankowano o zamknięciu wszystkich gazet nieprzychylnych NSDAP, a także kontroli mediów przez państwo. Zakładano utworzenie armii narodowej, a więc wprowadzenia powszechnej i obowiązkowej służby wojskowe

W 1921 Hitler stanął na czele partii. Z jego inicjatywy ruch nazistowski zaczął formowanie własnych formacji paramilitarnych. W ramach NSDAP powstały Sturmabteilung (SA), z której to powstały Schutzstaffel (SS). SA i SS służyły zwalczaniu przeciwników NSDAP i ochronie działań partii.

Partia została zdelegalizowana w 1923 po nieudanej próbie przejęcia przez Hitlera władzy w Bawarii (tzw. pucz monachijski). W czasie puczu aresztowano lewicowych radnych, przedstawicieli mniejszości żydowskiej oraz zdemolowano redakcje pism socjaldemokratycznych. Sam Hitler głosił się przedstawicielem „niemieckiego ruchu wolnościowego”, którego celem nie było objęcie żadnych stanowisk państwowych a jedynie szerzenie świadomości narodowej.

Hitler przekonał duże grono Niemców do swoich rzekomo pokojowych celów, twierdząc, że pragnie stworzyć armię narodową, a inne działania związane z agresją i przemocą odrzuca. Prawdą jest natomiast to, że już od początku planował on zastosowanie wobec społeczeństwa masowego terroru oraz wprowadzenie surowych kar w przypadku stawiania oporu wobec jego władzy. Totalitarne plany Hitlera zostały zdemaskowane w tak zwanym dokumencie z Boxheim, gdzie naziści opisali plany wprowadzenia terroru[

W wyborach w 1932 NSDAP osiągnęła 37% poparcia i stając się największą partią w Reichstagu (31 lipca 1932 – 230 mandatów na 608, 6 XI 1932 – 196/584). 30 stycznia 1933 prezydent Rzeszy Paul von Hindenburg desygnował Adolfa Hitlera na kanclerza Rzeszy, który reprezentował większość parlamentarną, złożoną z NSDAP i DNVP (niemiecka prawica narodowa).  Działacze DNVP objęli większość stanowisk ministerialnych w rządzie Hitlera (ministerstwa: gospodarki, finansów, Reichswehry, spraw zagranicznych, pracy). Do czerwca 1933 NSDAP współrządziła z DNVP.

W wyborach 5 marca 1933 NSDAP otrzymała 44% głosów. Korzystając z unieważnienia mandatów deputowanych komunistycznych oraz nieobecności części socjalistów (znajdowali się już w obozach koncentracyjnych, na emigracji lub w podziemiu), przy sojuszu z DNVP i oportunistycznym stanowisku partii chrześcijańsko-demokratycznej (Zentrum), Reichstag w obecności 535 z 647 deputowanych 24 marca 1933 przyjął większością konstytucyjną ustawę o nadzwyczajnych pełnomocnictwach, upoważniającą rząd Rzeszy do wydawania rozporządzeń z mocą ustawy, co pozwoliło Hitlerowi sprawować władzę bez kontroli ze strony parlamentu. Ustawa o nadzwyczajnych pełnomocnictwach, przedłużana dwukrotnie przez Reichstag, była legitymizacją totalitarnej władzy NSDAP.

21 marca 1933 Heinrich Himmler jako szef policji landu Bawaria na podstawie ustawy o nadzwyczajnych pełnomocnictwach wydał rozporządzenie o utworzeniu pierwszego oficjalnego obozu koncentracyjnego na terenie Niemiec w Dachau koło Monachium. W lipcu 1933 NSDAP stała się jedyną legalną partią w Niemczech po delegalizacji lub samorozwiązaniu wszystkich pozostałych.

 
v
vievioor

niestety PIS to malowana prawica, probke tego co potrafia mielismy w roku 2007, kiedy to Liga Polskich Rodzin i Samoobrona zajmowały się problami panstwa, natomiast PIS zajmował się wysadzaniem ze stołkow swoich koalicjantow i grą wyborczą.

Prosze zauwazyc, ze od tamtej pory PIS stał się partia jałową, antyrozowjową, bez pomysłow. Mało tego w kazdych wyborach osiągają coraz gorsze wyniki.

Jezeli PIS nie wyjdzie z konkretnym programem obrony konserwatywnych wartosci, liberalnej gospodarki, rozwiązan polityki prorodzinnej nic z tego nie bedzie. Bedzie w dalszym ciągu taką wiecznie drugą opozycją, wpatrzoną w swojego Prezesa, chyba ze zadowala ich samo zasiadanie w parlamencie bez wpływu na to co się dzieieje

V
Voyt3c

Jedno się Jarkowi i Donkowi udało - skutecznie podzielili Polaków, którzy żrą się zawzięcie, choćby na tym forum, a ONI dalej się bawią za NASZE pieniądze. Dzielą stołki, wyciągają tematy zastępcze, robią kabaret z polityki. Robią z nas durniów, stado lemingów, a my się na to łapiemy i żremy tu na dole.
Ludzie, myślcie!

M
MONA

KACZYŃSKI TY JESTEŚ PRZYSZŁOŚCIĄ wiedza o tym zdrajcy i wściekłość ich nie ma granic bo przychodzi czas zapłaty za ZDRADE

G
Gość
Możecie sobie pisać co chcecie. Możecie szkalować ludzi takie wasze prawo małego umysłu, ale fakt jest taki że w przyszłości będzie rządziła partia PIS. A po platformie to wszyscy zapomną i nic tego nie zmieni. Tylko prawo i sprawiedliwość ma sens. Tylko prawa twardej ręki i idące w parze z Dekalogiem Bożym może ten kraj jakim jest Polska oczyścić z brudu i zła. To tylko kwestia dni no może roku i wszystko się zmieni. Mądry naród wie co dobre a co złe. A jest napisane że po owocach ich poznacie. Pracuję z wieloma ludźmi w jednym zakładzie, z wieloma się spotykam przy różnych okazjach. Gdziekolwiek się znajdę to wszyscy przeklinają platformę nie spotkałem człowieka żeby powiedział choć jedno słowo dobre na temat platformy. Tak że to samo mówi za siebie że PIS w przyszłości będzie rządził a Jarosław będzie premierem. I ja jestem za.

To gdzie Ty pracujesz ,co to za firma gdzie wszyscy przeklinają,przecież to grzech.Na Twoim miejscu zmieniłbym pracę .
J
Jan

Możecie sobie pisać co chcecie. Możecie szkalować ludzi takie wasze prawo małego umysłu, ale fakt jest taki że w przyszłości będzie rządziła partia PIS. A po platformie to wszyscy zapomną i nic tego nie zmieni. Tylko prawo i sprawiedliwość ma sens. Tylko prawa twardej ręki i idące w parze z Dekalogiem Bożym może ten kraj jakim jest Polska oczyścić z brudu i zła. To tylko kwestia dni no może roku i wszystko się zmieni. Mądry naród wie co dobre a co złe. A jest napisane że po owocach ich poznacie. Pracuję z wieloma ludźmi w jednym zakładzie, z wieloma się spotykam przy różnych okazjach. Gdziekolwiek się znajdę to wszyscy przeklinają platformę nie spotkałem człowieka żeby powiedział choć jedno słowo dobre na temat platformy. Tak że to samo mówi za siebie że PIS w przyszłości będzie rządził a Jarosław będzie premierem. I ja jestem za.

M
Michał
Serdecznie przepraszam, zapomniałem dodać, że Pan Prezes Jarosław Kaczyński ma też tytuł doktorski, naturalnie nie jest to tytuł, jakim posługuje się niejaki Lech W. TW "Bolek", czy Andrzej Lepper - były członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

a niejaki "pan doktor" nie współpracował z Bolkiem ?
przecież wiedział o agenturalnej przeszłości Bolka ...

ale wtedy kiedy wspołpracował z Bolkiem - miał interes ...
a teraz "doktor" będzie sie mizdrzeył do podkarpacian - bo ma i n t e r e s do załatwienia

a następnie się wypnie na tutejsza ciemnote
(jak wtedy kiedy rządzili przez trzy lata z byłym PZPR owcem Lepperem i z bratem - bliźniakiem - co wtedy słynny "doktorek" zrobił dla Pokkarpacia ?
otóż olał tutejsza ciemną masę
!~!
coralic nie kompromituj sie , w Rzeszowie nie ma miejsca na SLD i PO

Alicjo ! Naucz się mówić za siebie. Nie wiem czy jesteś z Rzeszowa i od jak dawna, ale o tym dla kogo jest lub nie ma miejsca w Rzeszowie, na pewno nie decydujesz i nie będziesz decydować.

Rzeszowianin (od urodzenia) 47 lat.
k
kusy
Serdecznie przepraszam, zapomniałem dodać, że Pan Prezes Jarosław Kaczyński ma też tytuł doktorski, naturalnie nie jest to tytuł, jakim posługuje się niejaki Lech W. TW "Bolek", czy Andrzej Lepper - były członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Doktor z dzieł tow.LENINA
r
rodowity

wsiorki podrzeszowskie ! RZESZOW nigdy nie byl , nie jest i nie bedzie za komuna i POdobnymi

j
japo

My się kłócimy poróżnieni przez politykierów - nam będzie coraz gorzej im coraz lepiej, więc może czas na opamiętanie i podanie sobie przyjaznej dłoni i wymierzenie zdrowego kopniaka w dupę tym wszystkim napuszczaczom od lewicy po prawicę.
Dzisiaj bełkot Kaczyńskiego, jutro Tuska, pojutrze Napieralskiego i może Palikota itd, a może już czas na zastanowienie jaka korzyść dla nas z tego wiecowania.

c
coralic
Waco czyli Wacku , nie Kaczor lecz Pan Premier Doktor Kaczynski

jasne... tytułów to się w życiu trochę pan Jaruś nazbierał lecz co to ma wspólnego z mądrością, uczciwością,prawdomównością... i tu mogę tak z godzinę wyliczać.
Niestety nie ma to nic wspólnego.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3