Jarosławska klasa A: Męki wiceliderów

wab
Fragment meczu Dąb Dobkowice - Sanoczanka Święte. Walczą o piłkę Soja z Sanoczanki (nr 6) z Gomułczakiem. NORBERT ZIĘTAL
Liderzy odnieśli komplet zwycięstw, ale "męczyli się" za to wiceliderzy. Fort Jaksmanice stracił dwa punkty na własnym boisku, Gorliczanka dopiero w ostatnich minutach pokonała outsidera z Nowosielec, Czarni Pawłosiów po zaciętym pojedynku wygrali jedną bramką z Zapałowem, a horyniecki Zdrój pokonał zaledwie 1-0 Lubaczów.

Grupa I (jarosławska)

CZARNI PAWŁOSIÓW - ORKAN ZAPAŁÓW 2-1 (1-0)

1-0 R. Kłopot (33-głową), 2-0 Świst (51-karny), 2-1 Piersiak (66).
CZARNI: Świst - Frużyński, Tomaszewski, Kądziołka, Mach (75.Wiśniowski) - Krzeszowski, Kopkowicz (68. Dziedzic), Pels (85.Rzepko), Ciechoński - Kłopot, A. Wikiera.
ORKAN: Komenda - Magryś, P.Hałuszczak, Malec, Marciniec - Zabłocki, Winiarski, Socha, T.Hałuszczak - Piersiak, Kutyła.
Sędziował Piotr Ciećkiewicz (Jarosław). Żółte kartki: A. Wikiera - Piersiak, Malec. Widzów 150.
Ósme pod rząd zwycięstwo w wiosennej rundzie odnieśli piłkarze Pawłosiowa, pokonując u siebie sąsiada z tabeli. Mimo wyraźnej przewagi w I połowie, bramkę zdobyli dopiero w 33. min., po pięknej "główce" Romana Kłopota. Tuż po przerwie został on sfaulowany na polu karnym i bramkarz Świst zamienił podyktowaną "jedenastkę" na drugiego gola. Gospodarze przycisnęli, ale nie wykorzystali okazji. Powiodła się natomiast jedna z nielicznych kontr gościom.

Pozostałe wyniki:

Dąb Dobkowice - Sanoczanka Święte 2-1 (0-0) M. Lonc (55-wolny), Lorenowicz (83) - T. Soja (78);
Wólczanka Wólka Pełkińska - Hetman Laszki 0-2 (0-2) Halwa (5-karny), Bielec (20);
Błękitni Rudołowice - Makovia Makowisko 0-1 (0-0);
Błękitni Pełkinie - Skołoszów 1-4 (0-2) M. Dymnicki (55-karny) - Kogut 2 (19, 79), A. Soja 2 (42, 86);
Tęcza Wysock - Watkem Wietlin 5-0 (3-0);
Delin Munina - Tęcza Jankowice 2-2 (0-2) Jasiewicz (80-karny), G.Włoszczyna (88) - Kuźniar (5), G. Mucha (35).

Grupa II (lubaczowska)

ROZTOCZE RUDA RÓŻANIECKA - START LISIE JAMY 2-0 (1-0)

1-0 P. Ważny (7), 2-0 Rozmus (55).
ROZTOCZE: Obirek - Rogoża, G. Ważny II, Franus, P. Ważny - Granda, Włoszczak (70. Tarnawski), Bundyra, G. Ważny II - Stankiewicz (50. Rozmus), Rozner (80. Farion).
START: Dorota - Misztal (65. Ł. Antonik), Kopciuch, T. Antonik, Antosz - Janczura, R. Buczko, K. Buczko, Huk - Kornaga, Wojciechowski.
Sędziował Czesław Furgała (Wólka Krowicka). Żółte kartki: Farion - R. Buczko. Widzów 350.
I połowa miała bardziej wyrównany przebieg, ale optyczną przewagę posiadali gospodarze, którzy już jedną z pierwszych ofensywnych akcji zakończyli zdobyciem gola. W tym okresie goście mogli wyrównać, lecz Obirek w pięknym stylu obronił rzut karny. Po przerwie przewaga Roztocza była jeszcze większa, potwierdzona strzeleniem drugiej bramki.

Victoria Stary Dzików - Walter Opaka 1-2 (1-1) Gruszka (43) - Okojew 2 (6,60);
Huragan Basznia Dolna - Zjednoczeni Zabiała/Stare Sioło 2-0 (2-0) Tasior 2 (19, 33);
Juvenia Cieszanów - Roztocze Narol 0-2 (0-2) W. Gmiterek 2 (35, 43-karny);
Zdrój Horyniec- Pogoń- Sokół Lubaczów 1-0 (0-0) M. Rogowski (68);
Ursus Dachnów - Zryw Młodów 0-2 (0-1) T. Antonik (30), Tabaczek (60);
Czarni Oleszyce - Rolnik Wólka Krowicka 5-0 (1-0) Nyczaj 2 (2, 88), Plik (67), Węgrzyn (70), Nowak (80).

Grupa III (przemyska)

FORT JAKSMANICE - MOTOR GROCHOWCE 2-2 (1-1)

0-1 M. Preisner (20), 1-1 Paczkowski (40), 1-2 W. Woźnica (48), 2-2 Barszczak (50).
FORT: Domaradzki (85. Pyrzak) - Wilk, Konowalik, Szkółka, J. Halendy (25. Lewczyszyn) - Paczkowski, Barszczak, Jędruch, P. Halendy - Olech, Gajda.
MOTOR: Łuszczewski - Śliwa, M. Preisner, Łach, K. Fedyk - A. Preisner, W. Woźnica, K. Woźnica, Anweiler - J. Fedyk, Bargier.
Sędziował Krzysztof Kornasiewicz (Medyka). Żółta karta: W. Woźnica. Widzów 200.
Był to bardzo wyrównany mecz, toteż końcowy wynik nie krzywdzi żadnej drużyny. Gospodarze zagrali bez pięciu podstawowych zawodników, co częściowo wykorzystał rywal, remisując na boisku wicelidera. Autorem najładniejszego gola był Paczkowski - minął czterech graczy, bramkarza i "wjechał" do siatki.

Wiar Krówniki - Polonia II Przemyśl 0-6 (0-4) Orłoś (13), Kucab (21), Habaj (42), Kawecki (44), Pająk 2 (51, 62);
Grom Wyszatyce - Biało -Czerwoni 2001 Kaszyce 3-0 (1-0) Gradowski (15), Łygan (47), Słaby (85-karny);
Cresovia Kalników - Viking Orły 1-2 (0-0);
Korona Trójczyce - Dubiecko 5-3 (1-3) Cwynar 2 (16, 56), Miktus (55), Buczyński (85), Choma (90) - Cempura 2 (20, 26), Ścibor (36);
Orzeł Torki - Duńkowice 5-1 (3-1) Malik 3, Baran 2 - Husar;
Granica Stubno - Fenix Leszno 3-2 (2-1) Mikus (5-karny), Cwynar (40), Trela (47) - M. Zimoń (30-karny),R. Rabiej (78).
Wynik meczu Orzeł Torki - Viking Orły z 4 maja (0-2) zweryfikowano na 3-0 vo.

Grupa IV (przeworska)

STRUMYK HAWŁOWICE - CRESOVIA KRZECZOWICE 4-2 (2-0)

1-0 M. Znamieńczyków (10), 2-0 Szczepanik (22), 3-0 Pakuła (60), 3-1 Mikuła (74), 4-1 Mielniczek (82), 4-2 Futoma (89-karny).
STRUMYK: Składan (80. Ł. Pilch) - R. Znamieńczyków, Pakuła, Burdzel, Szczepanik - Wota, M. Pilch, G. Znamieńczyków, Wańkowicz (89. Kulisza) - Mielniczek, M. Znamieńczyków.
CRESOVIA: Krzan - Kamiński, Kos, Buczek, Kondracki - Zięba, Bielec, Bogacz, Futoma - Mikuła, Florek.
Sędziował Franciszek Sowiński (Przeworsk). Widzów 200.
Gospodarze, chociaż posiadali dotąd o 12 pkt. mniej od rywala, nie dali mu żadnych szans na uzyskanie korzystnego wyniku. Zagrali dobry mecz, szybko objęli prowadzenie, a tuż po przerwie uzyskali trzybramkową przewagę. Mógł ją powiększyć Mielniczek,ale wykonywany przez niego rzut karny obronił Krzan. Chwilę później ten sam napastnik Strumyka zrehablitował się, zdobywając czwartego gola.

Zorza Zarzecze - San Gorzyce 7-2 (2-0) dla gospodarzy: Sawa (5), Mikołajek 2 (13,75), Kasperski (55), Cząstka (65), Gujda (70), Rojek (87);
Sokół Sieniawa - Wisłok Świętoniowa 4-0 (1-0) W. Woś 2 (9,75), W. Pawelec 2 (60, 85);
Promyk Urzejowice - Start Mirocin 0-1 (0-0) M. Wilk (65);
Piast Nowosielce - Gorliczanka Gorliczyna 0-2 (0-0) Kaltenberg (84), Kalamarz (90-samobójcza);
Lechia Pantalowice - Błękitni Maćkówka 3-4 (2-2) S. Fleszar 3 (30, 38, 58) - Krawiec (13), Zieliński 3 (37, 72, 78);
Wisłoczanka Tryńcza - Gacovia Gać 0-0.

1. Mirocin 21 52 68-25
2. Gorliczyna 21 42 52-25
3. Zarzecze 21 41 54-31
4. Sieniawa 21 37 44-38
5. Krzeczowice 21 34 48-34
6. Urzejowice 21 32 51-46
7. Gorzyce 21 31 46-47