Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeden dyplom nie wystarczy

Andrzej Piątek
W Uniwersytecie Rzeszowskim z oferty w zakresie studiów podyplomowych korzystają głównie nauczyciele.
W Uniwersytecie Rzeszowskim z oferty w zakresie studiów podyplomowych korzystają głównie nauczyciele. Krystyna Baranowska
Studia podyplomowe są niezwykle ważnym uzupełnieniem magisterskich lub licencjackich. Ich ukończenie pozwala znacznie lepiej odnajdywać się na rynku pracy. Zwłaszcza, gdy wstępujemy do Unii Europejskiej.

Nauczyciele mogą znaleźć w ofercie Uniwersytetu Rzeszowskiego studia podyplomowe z zakresu pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz kształcenia zintegrowanego. Ponadto studia i kursy z zarządzania zasobami ludzkimi, systemem edukacji i ochroną zdrowia, prawa pracy i gospodarczego, ubezpieczeń społecznych.
Uczelnia może pochwalić się studiami podyplomowymi z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Powodzeniem cieszy się Podyplomowe Studium Organizacji Pomocy Społecznej, forma kształcenia pracowników organizacji socjalnych i osób związanych z pracą społeczną.
- W perspektywie są m.in. studia podyplomowe w zakresie ekologii i ochrony środowiska, regionalnego dziedzictwa kulturowego, komunikacji językowej, ratownictwa medycznego i technologii informacyjnych w nauczaniu - informuje Ludwik Borowiec, rzecznik uniwersytetu.

Polacy, ci zaraz po studiach i ci starsi stażem pracy, czyba zrozumieli, że o pozycję zawodową trzeba dbać podnosząc stale swoje kompetencje zawodowe. W całej Polsce istnieje ponad trzy tysięce różnego rodzaju studiów podyplomowych. W ubiegłym roku kształciło się w tym systemie 131 tysięcy osób. Do najpopularniejszych z nich zaliczane są zarządzanie, informatyka i integracja europejska.

W regionie obszerną ofertę z zakresu studiów podyplomowych posiada Centrum Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. - Dysponujemy ponad 50 kierunkami kształcenia podyplomowego i ponad 30 różnego rodzaju kursami - podkreśla dr Andrzej Mantaj, szef centrum.
Największym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej, zarządzania personelem, rachunkowości i finansów oraz technik multimedialnych. Na studiach tych kształcą się osoby, które wiążą swoją przyszłość z pracą w strukturach unijnych, jak również te, od których w codziennej pracy wymagana jest znajomość zasad funkcjonowania tych struktur i pozyskiwania stamtąd funduszy.
Godne polecenia są studia z zakresu komunikacji w biznesie, zarządzania personelem, rachunkowości i finansów. Najnowszą propozycja, to studia menedżerskie - Executive MBA, potwierdzone uznawanym w świecie dyplomem MBA.
Kolejna grupę stanowią studia informatyczne. Słuchacze maja do dyspozycji m.in. takie kierunki, jak informatyka stosowana, systemy i sieci komputerowe a także, cieszące się sporym zainteresowaniem techniki multimedialne.
Można również wybrać studia podyplomowe w zakresie transportu samochodowego, gospodarki przestrzennej: kontrola finansowa i ochrona środowiska - procedury i zarządzanie lub szacowanie nieruchomości, kulturoznawstwo względnie zarządzanie służbą zdrowia.
Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania stanowią ciekawą ofertę także dla instytucji i firm, które chcą podnieść kwalifikacje swoich pracowników w nowych, cenionych na rynku, zawodach. S A takie szkolenia są dla pracodawców często najtańszym i najefektywniejszym sposobem zwiększenia wydajności pracy, uniknięcia zwolnień pracowników i unowocześnienia metod pracy.
Od lutego br. można składać dokumenty na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Zajęcia w zależności od kierunku studiów, będą się odbywać w Przemyślu lub w Zamiejscowym Wydziale Administracyjno - Prawnym w Rzeszowie.
- Studia podyplomowe trwają rok. Absolwenci otrzymują dyplom wydany przez UMCS w Lublinie lub naszą uczelnię - mówi dr Janusz Gajda, dziekan Zamiejscowego Wydziału Administracyjno - Prawnego w Rzeszowie.
Kierunki studiów, których absolwenci uzyskują dyplom UMCS w Lublinie, to administracja publiczna, celna, bezpieczeństwo wewnętrzne, podatki, prawo podatkowe i gospodarcze, podstawy funkcjonowania sektora energetycznego, zarządzanie ochroną zdrowia.
Uzyskaniem dyplomu wydanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Zarządzania kończą się studia menedżerskie, w zakresie rachunkowości, finansów i systemu podatkowego, zarządzania zasobami ludzkimi i przedsiębiorczości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24