Jedenastka 14. kolejki Nice 1 Ligi według GOL24.pl!

Piotr Szymański
Wszystkie zespoły z czołówki solidarnie potraciły punkty. Największą niespodzianką jest jednak domowa przegrana Chojniczanki Chojnice z Pogonią Siedlce. W hicie kolejki górą Ruch Chorzów, który pokonał w derbach Śląska GKS Katowice. Niesamowitą metamorfozę po przerwie zaprezentowało natomiast Zagłębie Sosnowiec. Sprawdźcie, kto zasłużył na miejsce w naszej jedenastce 14. kolejki Nice 1 Ligi! autor: Piotr Szymański

Rafał Misztal (Pogoń Siedlce)
Przypomniał się kibicom w Chojnicach z jak najlepszej strony. W sobotnim meczu był po prostu nie do pokonania. Dwoił i troił się między słupkami; wybronił wszystko, co zmierzało w jego kierunku.

Łukasz Wróbel (Drutex-Bytovia Bytów)
Kapitan Bytovii otworzył wynik pewnie egzekwując jedenastkę podyktowaną za faul na Michale Jakóbowskim. Potem odwdzięczył się koledze i obsłużył go idealnym dośrodkowaniem prosto na głowę.

Tomas Petrasek (Raków Częstochowa)
Niedoszły hokeista został bohaterem Rakowa w meczu z GKS-em Tychy. Petrasek potrafił zrobić pożytek ze swoich imponujących warunków fizycznych (199 cm, 99 kg) i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniach Rafała Figiela.

Łukasz Winiarczyk (Odra Opole)
Lewy obrońca popisał się pięknym uderzeniem i na cztery minuty przed końcem sprawił, że Odra obroniła u siebie punkt. W przeciągu całego spotkania Winiarczyk był aktywny, szczęścia z dystansu próbował już przed przerwą.

Miłosz Przybecki (Ruch Chorzów)
Ten niezwykle chimeryczny skrzydłowy poprowadził Ruch do prestiżowego zwycięstwa nad GieKSą. Przybecki pokazał waleczność i dynamikę, co w konsekwencji przełożyło się na dwie asysty.

Krystian Getinger (Stal Mielec)
Pomocnik Stali maczał palce przy trzech trafieniach dla swojego zespołu. Zanotował dwie bezpośrednie asysty po rzucie rożnym i wolnym, a w kolejnej akcji bramkowej popisał się pięknym przerzutem. W rezultacie mielczanie przełamali się po dwóch miesiącach.

Maciej Domański (Puszcza Niepołomice)
Najskuteczniejszy zawodnik Puszczy tradycyjnie nie bał się brać ciężaru gry na swoje barki. Do końca spotkania nie dotrwał z powodu kontuzji, ale jeszcze w pierwszej połowie wykorzystał błąd obrońcy Olimpii i strzelił zwycięskiego gola.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)
Ostatnio nie błyszczał. W meczu ze Stomilem wszedł po przerwie przy wyniku 0:1, a ostatecznie Zagłębie wygrało aż 5:1! Sanogo był nie do zatrzymania dla przeciwników. Popisał się dwiema efektownymi asystami, a w ostatniej minucie sam wpisał się do protokołu.

Adrian Paluchowski (Pogoń Siedlce)
W zaległym meczu rozegranym w środę zameldował się na boisku po przerwie i szybko wpisał się na listę strzelców. Teraz, w Chojnicach, dostał szansę od początku i w pełni ją wykorzystał. Dwa gole pozwoliły Pogoni zwyciężyć na boisku lidera.

Szymon Lewicki (Zagłębie Sosnowiec)
Były król strzelców 1. ligi imponuje formą w październiku. Ze Stomilem dołożył dwa kolejne trafienia, a w ostatnich trzech spotkaniach nazbierał ich w sumie aż pięć. Czyżby Lewicki miał apetyt na obronę korony?

Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Świetny występ młodzieżowego reprezentanta Polski. Z jego strony Odrze groziło nieustanne niebezpieczeństwo. Otworzył wynik już w 3. minucie klasową główką. Wreszcie, to po faulu na nim sędzie podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił Tomasz Podgórski.

REZERWOWI: Sergiusz Prusak (Górnik Łęczna), Marcin Kowalczyk (Ruch Chorzów), Rafał Figiel (Raków Częstochowa), Rafał Niziołek (Odra Opole), Adam Banasiak (Zagłębie Sosnowiec), Longinus Uwakwe (Puszcza Niepołomice), Michał Jakóbowski (Drutex-Bytovia Bytów), Marcin Radzewicz (GKS Tychy), Patryk Klimala (Wigry Suwałki).

Materiał oryginalny: Jedenastka 14. kolejki Nice 1 Ligi według GOL24.pl! - Gol24